Kahe inimese ründaja võeti vahi alla

Mees ründas politseinikku Valga ajutise politseimaja juures Transpordi tänaval.

FOTO: Politsei

Politsei sai 9. juulil teate, et Valga linnas asuvas korteris lõi alkoholi tarvitanud 48-aastane mees 18-aastast tütart.

Juhtumile reageerinud politseinikud pidasid mehe kinni ning viisid ta jaoskonda. Kui mees Valga politseimaja juures patrullbussist välja juhatati, oli ta agressiivne ning lõi politseinikku näo piirkonda. Politseinikule anti esmaabi ja ehkki tema vigastused ei osutunud raskeks, on tegemist tõsise kuriteoga.

Kagu politseijaoskonna komissari Tiit Meltsi sõnul on politseitöös iga päev olukordi, kus korravalvuritel tuleb turvalisuse tagamiseks ja teiste kaitsmiseks oma tervise ja eluga riskida. «Sellelgi juhul mindi appi neiule, keda tema kodus omaenese isa ründas,» kirjeldas Melts.

Ta kinnitas, et politsei võtab iga perevägivalla juhtumit tõsiselt ning teeb endast oleneva, et võimalikult kiiresti kannatanu ohutus tagada. «Arvestame seejuures, et vägivallatsejad ei ole oht üksnes lähedastele, vaid ka politseinikele, kes sellistele väljakutsetele reageerivad ja kuriteos kahtlustatavad kinni peavad. Anname endast oleneva, et nii lähisuhtevägivalla ohvrite kui politseinike turvalisus igal sammul tagada, kuid paratamatult ei ole võimalik kõiki ründeid lõpuni ette näha. Küll võivad sellise süüteo toimepanijad ette arvestada, et nad võetakse vastutusele kriminaalkorras.»

Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Toomas Liiva sõnas, et iga töökohustusi täitva politseiametniku südameasi on, et Eesti riigi õiguskord oleks kaitstud ja inimesed tunneks end siin turvaliselt. «Rünnak ametikohustusi täitva politseiametniku vastu on võrdväärne rünnakuga riigi vastu, mistõttu suhtuvad õiguskaitseasutused sellistesse juhtumitesse tõsiselt.»

Lõuna ringkonnaprokuratuur esitas reedel politseiametnikku rünnanud mehe suhtes vahistamistaotluse, mille kohus ka rahuldas. «Viibides minimaalselt järgmised kuud kinnipidamisasutuses, saab vägivallatseja selle aja jooksul nüüd rahulikult mõtiskleda vajaduse üle oma käitumisharjumusi tulevikus muuta,» kommenteeris vanemprokurör Liiva juhtunut.

Tagasi üles