Politsei pidas Põlvamaal kinni metsas kanepitaimi kasvatanud mehed
Täiendatud kl 15.30. Menetlus on käimas mitmes teiseski sarnases asjas.

Sündmuskohal oli kasvama pandud ligi 300 kanepitaime, mis olid vahetult enne kahtlustatavate kinnipidamist kokku korjatud ja tünnidesse pakendatud.

FOTO: Lõuna prefektuur

Nädala alguses pidas politsei kinni kaks meest, keda kahtlustatakse Põlvamaal metsas suures koguses kanepi kasvatamises.

Põlva menetlusgrupi politseileitnant Signe Saarepuu sõnas, et uurijad tegid erinevaid menetlustoiminguid, mis viisid nii kanepitaimede ebaseadusliku kasvatuse avastamiseni kui ka kahe kuriteos kahtlustatava mehe tabamiseni.

«Kriminaalmenetluses tuvastasime, et kanepitaimi kasvatati Põlva vallas metsatukas. Sündmuskohal oli kasvama pandud ligi 300 kanepitaime, mis olid vahetult enne kahtlustatavate kinnipidamist kokku korjatud ja tünnidesse pakendatud,» kirjeldas politseileitnant avanenud vaatepilti.

Käimasoleva menetluse käigus pidas politsei nädala alguses kinni 31-aastase ja 32-aastase Tartumaalt pärit mehed, kes on varem kriminaalkorras karistamata.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Terje Aleksašin selgitas, et meeste suhtes on alustatud kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb kanepi ebaseaduslikku kasvatamist.

«Nii suure kanepitaimede arvu puhul on vähetõenäoline, et mehed neid vaid isiklikuks tarbimiseks kasvatasid ning meeste motiiv ja eesmärk selgitatakse välja edasise menetluse käigus. Igal juhul annab aga sellises mastaabis kanepi kasvatamisese avastamine ja selle likvideerimine selge sõnumi, et õiguskaitseasutused teevad sellise tegevuse paljastamisel järjepidevalt ja jätkuvalt head tööd.»

Saarepuu märkis, et selliseid suuremaid ebaseaduslikke kanepikasvatusi pole mõnda aega Põlvamaal leitud. «Kui need aga tekivad, jõuab info varem või hiljem ka politseile ning teeme omalt poolt kõik selleks, et tuvastada need, kes otsivad võimalust teiste tervise arvelt kriminaalse tulu teenimiseks.»

Sellest olulisemgi on tema sõnul aga, et taoliste kanepikasvatuste hävitamisega hoitakse ehk ära paljude noorte kokkupuute narkoainega ning alandatakse riski tulevaste narkomaanide arvu kasvuks.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Maria Gonjak lisas, et viimastel aastatel on küll mujal Lõuna-Eestis avastatud eri mastaapides kanepikasvatusi, kuid kuna aktiivsed menetlused veel käivad, ei saa enne kohtulahendit uurimise huvides täpsemaid üksikasju veel avaldada. Põlvamaal on sellises mastaabis kanepikasvatuse avastamine viimaste aastate suurim.

«Seadus võimaldab sellise teo eest määrata karistuseks rahatrahvi või kuni viieaastase vangistuse,» täpsustas Gonjak.

Tagasi üles