Sisukord
Lõuna-Eesti Postimees
Paberleht

Pühajärvel selgusid Eesti meistrid avaveeujumises

2 min lugemist
Avaveeujumise Eesti meistrivõistlused Pühajärvel FOTO: Erakogu

Pühajärvel selgusid Eesti meistrid viie kilomeetri ujumises nii noorte ja juunioride klassis kui ka absoluut­arvestuses. Stardis oli 50 ujujat. Samal, Eesti Ujumisliidu korraldatud võistlusel selgusid ka vanusegruppide parimad kolmekilomeetrisel rajal. Kokku oli võistlejaid startides 104.

Absoluutarvestuses oli kiireim ja tuli viie kilomeetri ujumise Eesti meistriks 2017. aastast Türgis treeniv tartlane, Ujumise spordiklubi esindaja Kregor Zirk (0:58.37,1). Naistest oli võidukas Kertu Kaare (1:07.21,8) TOP ujumisklubist.

Ringid ümber Sõsarsaarte

Pühajärves läbiti viiekilomeetrisel distantsil ümber Sõsarsaarte kolm ringi, kolmekilomeetrisel distantsil kaks. Meeste arvestuses teenis hõbemedali ja parima juuniori karika Kaspar Helde (1:0.12,7) TOP ujumisklubist. Pronksi võitis tartlane, Kalevi ujumiskoolis treeniv Sander Paavo (1:02.45,9) – mulluse avaveeujumise seeriavõistluse võitja.

Naistest sai hõbeda Margaret Markvardt (1:09.44,1), kes eelmisest sügisest õpib ja treenib USAs Pennsylvanias. Pronksi pälvis Karolin Victoria Kotsar (1:09.44,7) Audentese spordiklubist.

Neli söakat vanusegruppides võistelnud naisujujat läbis ka viiekilomeetrise raja.

Alates 25. eluaastast võistlevad ujujad vanuseklassides ja ujuti kolm kilomeetrit. Täiskasvanuna oma esimese meistrivõitluse avavees teinud otepäälanna, 27-aastane Mariliis Paas (0:55.29,2) tuli oma vanusegrupis Eesti meistriks. Kolmekilomeetrisel distantsil oli ta naistest üldarvestuses teine paljukogenud Merle Vantsi järel.

Võistlus koduukse all

Pangodis kasvanud ja viiendat aastat Otepääl elav Paas on avavees võistelnud noore ujujana. Nüüd tegi ta oma esimese meistrivõistluse kodulinnalähedases järves.

«Ma pole avavees 13 aastat võistelnud. Nüüd oli võistlus suisa koduukse all. Suvi on ka mõnusalt soe. See kõik meelitas osalema. Trenni olen teinud enamasti Pühajärve spaa ujulas, väheke ka järves,» nentis värske Eesti meister. «Töötan Pühajärve ujulas spordiklubi TUK – uue nimega Jess – treenerina. Huvi ujumise vastu on suur, mul on olnud ligi sada õpilast – alates nelja aasta vanustest. Viin Pühajärve 25 meetri pikkuses ujulas trenne läbi viiendat aastat viis korda nädalas,» selgitas noore ujujana liblikujumises edukas olnud Paas.

Tänavu oli Eesti meistrivõistlustel avaveeujumise vanim võistleja 1. augustil 85-aastaseks saav harrastusujuja Vello Matto Tartust. Ta oli ka ainuke osaleja M80 klassis. Avaveeujumise Eesti meistrivõistluste debüüdi tegi ta viis aastat tagasi, oma 80. sünnipäeval – samuti Pühajärves.

Seotud lood
22.07.2020 27.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto