Laagrilised jõudsid järeldusele, et nii julge üks viu ikka olla ei tohiks. «Kui meetri kauguselt saab pilti teha, siis pole ikka õige asi,» rääkis Hunt. «Peale selle hakkas tunduma, et ta ei jõua eriti kõrgele õhku tõusta.»
«Meil oli tunne, et ju viu ikka viimases hädas abi küsima tuli,» seletas Kaia-Kaire Hunt. «Ta lubas end vabalt kätte võtta. Panime ta pappkasti, seal ta juba kukkus külili ja nägi suhteliselt lootusetu välja.»
Linnule anti vett juua. «Natuke loodusravirohtusid panime ka vee sisse,» seletas Hunt. «Natukese aja pärast tõstis juba pead ja tegi silmad lahti, tuli jalule.»
Pärast nõu pidamist helistasid laagrilised maaülikooli loomaarstile Madis Leivitsale, kes soovitas viu tema juurde kliinikusse tuua. Mõnetunnise poputamise järel viidigi hiireviu Tartusse.
«Lind oli suhteliselt viletsas seisus, kaua nälginud,» hindas Leivits. «Raske öelda, miks hiireviu ei saanud endale toitu hankida. Kuna tegu on noore linnuga, võis ta olla kehvakene juba pesast lahkudes. Iseseisva elu peale minnes pole oskused samad, mis pärast aastatepikkust treeningut. Kui on suur pesakond, söövad suuremad pojad toidu eest ära.»
Madis Leivitsa sõnul oli nälg linnu tervist kõvasti laastanud. «Lennulihaseid peaaegu polnud,» nentis ta. Inimeste juurde tükkimise põhjus polnud aga abi otsimine, vaid trimmerdamise tagajärjel koos heinaga purustatud konnad – söö nagu taldrikult.