Kehtima jäid piirangud 11 Euroopa riigist Eestisse saabujatele

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Üha enam on neid Euroopa riike, kust saabudes ei pea jääma kahenädalasse karantiini.
Üha enam on neid Euroopa riike, kust saabudes ei pea jääma kahenädalasse karantiini. Foto: Tairo Lutter

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule kehtib alates esmaspäevast kahenädalane liikumisvabaduse piirang reisides Eestisse järgmistest Euroopa riikidest: Rootsist, Luksemburgist, Rumeeniast, Bulgaariast, Andorrast, Portugalist, Hispaaniast, Horvaatiast, Belgiast, Monacost ja Tšehhist.

Eestisse tulles ei kehti liikumisvabaduse piirang enam reisijatele Ühendkuningriigist, Islandilt, Prantsusmaalt, Sloveeniast, Poolast, Hollandist, Taanist, Saksamaalt, San Marinost, Iirimaalt, Liechtensteinist, Itaaliast, Slovakkiast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Lätist, Norrast, Austriast, Šveitsist, Ungarist, Soomest, Maltalt ja Vatikanist.

Euroopa Liidus kokku lepitud kolmandate riikide nimekirja kuuluvatest riikidest on võimalik Eestisse reisida Alžeeriast, Austraaliast, Gruusiast, Jaapanist, Kanadast, Marokost, Lõuna-Koreast, Rwandast, Taist, Tuneesiast, Uruguayst ja Uus-Meremaalt.

Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab välisministeerium aga tungivalt reisimist vältida, välja arvatud Euroopa riikidesse, kus nakatunuid on 16 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul ning kust naastes ei kehti liikumisvabaduse piirang.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles