Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ott Leplandi kontsertidega koguti kirikute heaks üle 4000 euro

Ott Leplandi pühakodade tuur «Taevas puutub maad» jõudis ka Paide kirikusse.   FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Lõppeval juulikuul esines laulja Ott Lepland autorikontsertidega kirikutes üle terve Eestimaa, kogudes pühakodade taastamiseks ning keerulistel aegadel hingehoiuteenuse pakkumiseks üle 4000 euro. Kontserdid leidsid aset ka Otepää Maarja ja Valga Jaani kirikus.

«Pärast kontsertsarja lõppemist on emotsioonid siiani laes. Meid võeti igal pool väga hästi vastu ja just inimeste südamlik kaasaelamine tingis sarja õnnestumise ning tekitas sügavaid, üdini positiivseid elamusi,» rääkis Lepland. «Artistile pole tänases keerulises olukorras midagi liigutavamat, kui näha nii suurt hulka inimesi kodudest välja tulemas ja kontserti nautimas, nagu meie heategevusliku kirikutuuri ajal. Kirikud üle Eesti olid rahvast täis ja sellele mõeldes läheb nüüdki süda soojaks.»

«Olgu summad suured või väikesed, teevad annetused just rasketel aegadel erilist rõõmu, sest on märgiks inimeste südames peituvast headusest ja hoolimisest,» kõneles Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma. «Seda ühtekuuluvustunnet kogesin Keila kirikus toimunud kontserdil, kus iga kohalviibinu sai osa täiesti erilisest fluidumist. Sakraalhooned on alati olnud kõrgkultuuri kandjad. Just seetõttu soovime väärtuslikke kontsertpaiku säilitada ja renoveerida ning kogume selleks hädavajalikke vahendeid.»

«Üheksas Eestimaa kirikus aset leidnud kontsertide sarjale «Taevas puutub maad» müüdi ühtekokku 1336 piletit, seega külastas üht kontserti keskmiselt ligi 150 inimest,» selgitas Kirikufondi nõukogu esimees Indrek Laul. «Enim kuulajaid oli Kärdlas, kuhu kogunes pea 250 inimest. Koos kohapeal tehtud annetustega koguti Eesti kirikute toetuseks kokku 4210 eurot. See on juba teine tänavu Kirikufondi käivitatud ettevõtmine. Kevadel algatasime kampaania «Sajandi pakkumine», millega kaasame püsiannetajaid, kes panustaksid fondi igakuise väikese summaga.»

«Esimese kirikukontsertide sarja korraldasime juba viis aastat tagasi ning nii võõrustajate kui publiku tagasiside oli ülimalt positiivne. Ka seekord jagus külastajatel palju häid sõnu,» kõneles kontsertsarja korraldaja Danel Pandre. «Loodan, et lisaks Otile, kes igal aastal mitmes heategevusprojektis osaleb, leiab üha enam artiste eneses jõudu ja soovi toetada enesele südamelähedasi ettevõtmisi. Ehk jõuab siis ühel päeval kätte ka see aeg, mil heategevust ei maksustata sarnaselt mistahes ärilise ettevõtmisega, vaid andmine muutub kogu ühiskonnas heakskiidetud ja soositud normiks.»

Tagasi üles
Back