Võidud läksid Võrumaale ja Lätti

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
U4 vanuseklassi parimad tüdrukud: Cenna Uibopuu, võitja Marjanne Tammekivi ja Aurelia Vare. Foto: Rein Leppik/Valgamaa Spordiliit

Valgamaa jooksusari sai jätku Valga vallas peetud Iigaste jooksuga. Seejuures paistab jooksusari silma hämmastavalt stabiilse osalejate arvuga: kui eelmisel etapil Lüllemäel tegi kaasa 129 jookusõpra, siis nüüd 128.

Samuti sarnanes jooks eelnevatega selle poolest, et ülemvõimu näitasid Võrumaa mehed. Kui Lüllemäel oli esimene Joosep Perv ja teine Elar Kala, siis sedapuhku oli 7,4-kilomeetrisel distantsil ajaga 0:26:25,6 parem Kala, Perv kaotas enam kui minutiga. Kolmandaks jäi aga eelmisel etapil olnud Margus Koor, samuti Võrumaalt, kes kaotas Pervele õige napilt.

3,7-kilomeetrisel võistlusmaal oli ajaga 0:12:58,5 Reinis Feldmanis Valkast, kes Lüllemäel põhijooksu kolmanda koha Lätti oli viinud. Selle eest, et mõni pjedestaalikoht ka Valgamaale jääks, hoolitsesid sel distantsil vastavalt teiseks ja kolmandaks tulnud Taivo Muusikus Tõrvast ja Olev Org Valgast.