Sisukord
Lõuna-Eesti Postimees
Paberleht

Turvatöötajad takistasid roolijoodikute edasisõitu

2 min lugemist
Politseini jõuavad viimasel ajal pea igapäevaselt teated liiklust ohustavatest sõidukijuhtidest. FOTO: Sille Annuk

Viimastel päevadel on turvaettevõtte G4S töötajad pidanud kinni ja võtnud autovõtmed käest kahel juhil, kelle alkoholijoove oli nii suur, et neid ootab nüüd ees kriminaalkaristus. Kiire ja tähelepaneliku tegutsemisega hoidsid turvatöötajad ära joobes roolikeerajate sattumise liiklusesse.

Üks juhtum leidis aset reedel, 31. juuli õhtupoolikul kella 17 paiku, kui tööpausil olnud G4S sularahavedaja märkas Põlvas kauplusest väljumas nähtavate joobetunnustega meest, kes turvatöötaja silme all pillas kildudeks pudeli vahuveini ja istus seejärel sinise Škoda rooli.

«Helistasin 112 ja sõitsin autole järgi,» kirjeldas sularahavedaja juhtunut. «Ta sõitis kõrvalasuvasse tanklasse autot tankima.»

Turvatöötaja kasutas kohe juhust. Kui Škoda juht autost väljus, haaras turvatöötaja ohtliku juhi auto süütelukust võtmed ja kutsus omale lisaks appi turvafirma patrulli.

Škoda roolis olnud mees püüdis küll rahavedajat veenda, et on kaine, kuid tema tuikuv kõnnak ja ebaadekvaatne olek andsid sularahavedajale põhjust selles kahelda. Sündmuskohale saabunud politseinikud tuvastasid Škoda juhil kriminaalse joobe, mistõttu peeti ta kuriteos kahtlustatavana kinni ning sõidutati otsejoones arestimajja.

Päev varem kella 22 paiku märkas G4S patrulli turvatöötaja, et Sakus Tallinna maanteel sõidab kahtlase sõidustiiliga hall Saab, mis kaldus ühest teeservast teise, peatus ringteel ja suundus seejärel kaupluse parklasse. «Parklas lasi mööda äärekivisid. Kellaaeg oli selline, et viimased inimesed tulid veel poest,» kirjeldas turvamees olukorda.

Turvatöötaja teavitas politseid ja blokeeris sõiduki liikumistee patrullautoga nii, et Saabi juht ei saaks enam välja tagurdada. «Ta tahtis sisse tagurdada, aga see õnnestus ära hoida. Tõmbasin ukse lahti, käsipiduri peale ja võtmed eest.»

Roolis istunud keskealine naine püüdis küll turvatöötajale vastu hakata, aga viimane ei lasknud sellest end segada ja hoidis politseinike saabumiseni Saabi võtmeid enda käes. Autoroolist tabatud naisel oli püstiseismisega raskusi ja tema jutt segane. Paari minutiga saabunud politseinikud tuvastasid Saabi roolinud naisel raske joobe. Ta peeti kinni ja viidi politseijaoskonda.

Lõuna prefektuuri politseimajor Arvo Turba tõdes, et kogukonna tähelepanekud liiklust ohustavate juhtide suunal on muutunud juba praktiliselt igapäevaseks ning sellise koostöö ja liikluse ühiselt turvalisena hoidmise eest on politsei igale abistajale südamest tänulik.

«Roolijoodikutele ja ka teistele ohtlikele juhtidele pöörab ka politsei igapäevases liiklusjärelevalves nii pisteliste kontrollide kui ka mahukamate aktsioonidega teravat tähelepanu. Lisaks politseile saavad ohtlike juhtide liiklusest kõrvaldamisel ja sinna üldse mitte lubamisel abiks olla ka kõik tähelepanelikud ja hoolivad inimesed,» lisas ta.

Turba rõhutas, et nähes purjus sõpra või võõrast autorooli kippumas, on kõige lihtsam moodus temalt võtmed lihtsalt ära võtta, tema teekonda takistada või talle ise küüti pakkuda. «Kui aga sekkuda ei soovita või ei juleta, tuleb sellistest ohtlikest juhtidest kahtlemata politseile teada anda.»

Ta lisas, et ennetus on parem kui õnnetus ja selle viimase vältimiseks sobivad kõik abivahendid ja lubatud võtted.

Seotud lood
03.08.2020 07.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto