Vastseliina jooksul näitasid kiirust Jallai ja Bell

Madis Perli
, suvereporter
Ivar Ivanov (2) võistlejaterivi vedamas, Kõrval etapi võitnud Rauno Jallai.
Ivar Ivanov (2) võistlejaterivi vedamas, Kõrval etapi võitnud Rauno Jallai. Foto: Külli Leola / Võrumaa Spordiliit

1. augustil peetud Võrumaa pikamaajooksusarja viiendal etapil 7. Vastseliina linnuse jooksul võidutsesid Rauno Jallai ja Helen Bell.

9,4 kilomeetri pikkusel põhijooksul võistluskeskusega Vastseliina linnuse pargis, jõudis esimesena finišisse Võru KJK Lõunalõvi esindaja Rauno Jallai ajaga 32.57,0. OK Peko jooksja Karel-Sander Kljuzin jäi talle alla 56,7 sekundiga. Kolmandale poodiumi astmele jõudis tartumaalane Eno Vahtra, kaotusega võitjale 1.07,3.

Meeste arvestuses oli kiireim mees rajal Rauno Jallai.
Meeste arvestuses oli kiireim mees rajal Rauno Jallai. Foto: Külli Leola / Võrumaa Spordiliit

Naistest võttis võidu Võrumaa jooksja Helen Bell ajaga 39.30,8. Järgmised kaks kohta läksid SK ProRunner esindajatele Maigi Vaiklale ja Merlin Mürgile, kaotust Bellile vastavalt 3.19,2 ja 3.36,5. Kokku lõpetas põhijooksu 135 võistlejat.

Naiste arvestuse võitja Helen Bell finišis.
Naiste arvestuse võitja Helen Bell finišis. Foto: Külli Leola / Võrumaa Spordiliit

Lühemal 5,5 km pikkusel distantsil M14 klassis võidutses Risto Kalju Nõmme kergejõustikuklubist olles üldarvestuses 17. M12 hulgas oli kiireim Jako Harlis Kala Võru suusaklubist. N14 arvestuses oli väledaim Andsumäe kahevõistleja Carolina Roomets. ja N12 klassis oli parim Rosibel Marii Kaldvee Võru suusaklubist. Kokku sai sellel rajal aja kirja 77 osalejat.

2 km pikkusel minijooksul võitis poistest Samuel Orav Võru suusaklubist ja tüdrukutest Lisete Ilves võimlemisklubist Janika. Sellel distantsil lõi kaasa 34 osalejat. Järgmine etapp on kavas 14. augustil Lasva jõe- ja järvejooks.