Linn ja ööklubid leppisid kokku viiruse vältimise reeglites

Ülikooli ja Vallikraavi tänava nurgal asuv ööklubi Vabank.

FOTO: Margus Ansu

Tartu linnavalitsus leppis Tartu suuremate ööklubide esindajatega kokku hea tahte põhimõtted, millest meelelahutusasutused olid valmis koroonaviiruse leviku tõkestamise eesmärgil kinni pidama.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul seostatakse koroonapuhangut Tartus mitme meelelahutusasutusega. «Seetõttu pidasime õigeks leppida kokku reeglites, et kaasa aidata olukorra lahendamisele. Selleks tuleb kõikidel, nii ööklubi pidajatel kui ka külastajatel, ühiselt pingutada ja vastutustundlikult käituda.»

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul lepiti ühesugused hea tahte põhimõtted kokku ööklubidega Maasikas, Vabank, Shooters, Level ning kultuuriklubiga Naiiv, kes andsid lubaduse suhtuda tekkinud olukorda äärmise tõsidusega ning anda endast parim viiruse leviku tõkestamiseks.

Ettevõtted lubasid hoolikalt järgida külastajate hajutamise reeglit, milleks kaasatakse vajadusel  täiendavat meeskonda. Külastajate tervise kontrollimiseks mõõdetakse ka nende kehatemperatuuri. Samuti nõustusid klubid jätkuvalt tõsiselt jälgima, et alkoholi ei saaks osta joobes inimesed. Kahe järgneva nädala jooksul  ei lase leppega ühinenud klubid sisse rohkem kui 200 inimest. Enamiku eelmainitud klubide puhul on inimeste arv tunduvalt väiksem, näiteks Levelis 50 ja Shootersis 100 inimest.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul annab hea koostöö klubidega lootust, et viiruse levikule Tartus saab piiri panna. «Meie eesmärk ei ole Tartu ööelu välja suretada – väga oluline on, et kaitstud oleks inimeste tervis ja elaks ka ettevõtlus.»

Tagasi üles
Back