Tervisekaitsjad Lõuna-Eesti rallile piiranguid ei sea

Lõuna-Eesti ralli toob kiired autod Võrumaa teedele.

FOTO: Arved Breidaks/Lõuna-Eesti Postimees

Eesti meistrivõistluste teise etapi, 22.-23. augustil sõidetava 18. RedGrey Team Lõuna-Eesti ralli korraldusmeeskond kinnitab, et selle toimumine on planeeritud täies mahus ja ükski ametkond ralli toimumisele piiranguid seadnud ei ole. Koroonaviiruse levikust tingitud ohtudega seoses on korraldajad pidevas kontaktis terviseameti, politsei- ja piirivalveameti ja omavalitsustega, et olla kursis kõikide viimaste arengute ja soovitustega tagamaks maksimaalsed ettevaatusabinõud.

Ralli korraldusmeeskonnal on viimastel päevadel olnud kohtumisi eelpool mainitud asutustega ja ühiste arutelude käigus on kokku lepitud, et rallile lubatakse kuni 6000 pealtvaatajat, kuid sealjuures tuleb korraldajal jälgida, et inimesed oleksid piisavalt hajutatud.

Rallipassid tulevad müügile 17. augustist vaid Võrus asuvatesse Olerexi teenindusjaamadesse. Võru linnakatse on tasuta.

Ralli korraldajad paluvad pealtvaatajatel kasutada isikukaitsevahendeid ja soovituslik on järgida ka 2+2 reeglit tagamaks ohutuse nii endale kui ka teistele pealtvaatajatele.

Võistluste direktori Gabriel Müürsepa sõnul on kõige olulisem tagada kõikide osapoolte ohutus. «Oleme väga tihedas kontaktis nii terviseameti, politsei- ja piirivalveameti kui ka Võru linnaga, et tagada maksimaalne ohutus kõigile. Tänase seisuga ei ole meile vastavad ametkonnd meile piiranguid seadnud ja oleme kokku leppinud, et rallile on lubatud kuni 6000 pealtvaatajat.»

Korraldajad panevad kõigile südamele, et iga pealtvaataja vastutab oma tervise eest ise. Seetõttu palutakse mitte tulla rallile nendel, kes tunnevad end halvasti. Samuti palutakse kasutada desinfitseerimisvahendeid, kanda maski, mitte sotsialiseeruda, arvestada võistlejate privaatsusega ja mitte küsida autogramme või selfie’sid.

Müürsepp kinnitas, et on suhtluses ka WRC tiimidega, kuid praegu veel täpsemaid kommentaare anda ei soovinud. «Meie korraldusmeeskond on pidevas suhtluses ka võistlejatega, kes soovivad rallile tulla väljaspoolt Eestit. Oleme neile rõhutanud, et nad on kohustatud järgima Eesti Vabariigi Valitsuse kehtestatud piiranguid ja nõudmisi. Jälgime pidevalt viirusega seotud arenguid ja lähtume oma tegemistes terviseameti soovitustest ning vajadusel viime sisse muudatusi ka võistluste kavas.»

Ralli start on planeeritud anda 22. augustil Võru linnas. Kahel päeval sõidetaval rallil on kokku 11 kiiruskatset, millest 5 on korduvkatsed. Laupäevale on planeeritud kahel korral Võru linnakatse läbimine ja üks võidukihutamine kruusal, pühapäeval aga sõidetakse kõik kavas olevad kiiruskatsed Võrumaa legendaarsetel kiiretel kruusateedel. Ralli hooldusala on sel aastal koroonaviiruse leviku tõkestamisega seotud piirangutest tulenevalt pealtvaatajatele suletud.

Tagasi üles
Back