Kagu-Eesti väikeettevõtjad saavad küsida toetust

Riigihalduse minister Jaak Aab.

FOTO: Mati Määrits

Kagu-Eesti väikeettevõtjaid saavad 14. septembrini taotleda toetust ettevõtluse arenguks. Toetust saavad küsida Valga, Võru ja Põlva maakondade mikro- ja väikeettevõtjad. Taotlusvooru maht on 690 000 eurot.

Kagu-Eesti ettevõtjaid toetati samast meetmest ka eelmisel aastal, mil rahastati kokku 13 projekti. Sarnaselt möödunud aastale saavad Põlva, Valga ja Võru maakondades tegutsevad ettevõtjad taotleda minimaalselt 10 000 ja maksimaalselt 50 000 eurot toetust.

Sel aastal on taotlemine tehtud ettevõtjatele lihtsamaks. Ära jääb näiteks taotlejate halduskoormuse vähendamiseks kohustuslik eelnõustamine ning hõlbustatud on tugitegevuste ehk müügi- ja turundustegevuste rahastamise võimalusi.

«Kagu-Eesti on oma suurepärase looduskeskkonna ning ühtehoidva kogukonnaga väga hea paik, kus elada ja töötada,» ütles riigihalduse minister Jaak Aab. «Ka möödunud aastal Kagu-Eestis toimunud ametnike välitöödelt nähtus, et kohalikel on mitmeid häid ideid, kuidas arendada kohapealset ettevõtlust.»

Innovaatiliste ideede hoogustamiseks vajab piirkond Aabi sõnul riigilt lisatuge. «Kagu-Eesti toetusprogrammiga oleme piirkonnale teist aastat tuge pakkumas, avatava taotlusvooruga aitame kaasa just uuenduslikumale ettevõtluse arendamisele,» ütles Aab. «Näiteks toetame tootearendamise või tootmismahu tõstmisega seotud investeeringuid, samuti tootmise automatiseerimist ja digitaliseerimist.»

Toetuse andmise eesmärk on kaasa aidata Kagu-Eesti ettevõtluse arengule, et laiendada piirkonna töövõimalusi. Majandusarengu hoogustamise toel on võimalik pidurdada ka Kagu-Eesti maakondade rahvaarvu kahanemist.

Selle aasta toetusmeetme taotlusvoorus arvestatakse ka koroonakriisist tingitud majanduslangust.

«Meie jaoks on oluline see, et praegustes majandustingimustes ei seaks me taotlejatele oma tegevuste elluviimiseks ebavajalikke piiranguid. Näiteks võimaldame sel korral toetuse saajale osalist ettemaksu. See vähendab vajadust toetuse sildfinantseerimiseks krediidiasutuste kaudu, mis Kagu-Eestis on niigi keeruline,» ütles RTK ettevõtlus- ja külastuskeskkonna talituse juhataja Lauri Alver.

Toetust saab taotleda kuni 14. septembrini. Taotlusvooru elluviimist korraldab Riigi Tugiteenuste Keskus ning toetusmeetme täpsemad tingimused leiab RTK kodulehelt. Toetust rahastab Rahandusministeerium Kagu-Eesti programmist.

Tagasi üles
Back