Sisukord
Uudised
Paberleht

Lisandus viis positiivset testitulemust

1 min lugemist
Pulk, millega võetakse ninast koroonaviiruse proov. FOTO: Kristjan Teedema/Postimees Grupp

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 382 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi. Nendest viie tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kolm positiivset testi tulemust Tartumaale (kõk 3 Tartu linna). Üks ööpäeva jooksul tuvastatud Tartu juhtum on seotud ööklubiga Shooters, ühel juhul nakatus viirusesse haige lähikontaktne ning ühel juhul on nakatumise allikas väljaselgitamisel. Üks Tartu positiivse testitulemuse saanud inimene on Tartu ülikooli kliinikumi töötaja.

Harjumaale lisandus kaks uut positiivset testitulemust, mõlemad nakatunud on rahvastikuregistri andmetel tallinlased.

Epidemioloogiliste uuringute käigus on terviseamet tuvastanud, et ööklubi Vabank koldega on hetkel seotud 35, baariga Naiiv 17 ja ööklubiga Shooters 13 nakkusjuhtu.

9. augusti hommikuse seisuga vajas Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 8 inimest, juhitaval hingamisel oli üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud ligi 126 000 esmast testi, nendest 2152 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Seotud lood
07.08.2020 12.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto