Sisukord
Uudised
Paberleht

Valgamaal hukkus mopeediga kukkunud eakas juht

1 min lugemist
Eile juhtus Valgamaal liiklusõnnetus, milles kaotas elu mopeediga kukkunud eakas mees. FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Eile varahommikul juhtus Valgamaal liiklusõnnetus, milles kaotas elu mopeediga kukkunud 70-aastane mees.

Kagu politseijaoskonna vanemkomissar Kaimar Karm rääkis, et info Valga vallas juhtunud liiklusõnnetusest laekus häirekeskusele eile varahommikul, mõni minut peale kella 7.

«Esialgsetel andmetel oli 70-aastase mehe juhitud mopeed liikunud mööda Puurina-Lüllemäe-Litsmetsa tee 4. kilomeetrit, kui juht kaotas veel teadmata põhjusel oma masina üle kontrolli ning kukkus,» kirjeldas Karm.

Politseiniku sõnul oli eakal mehel peas küll kaitsekiiver, kuid selle turvarihmasid polnud võimalik kinnitada, mistõttu paiskus kiiver mehelt kukkudes peast ning ta sai üliraskelt viga. «Meedikud viisid raskes seisus mehe Tartu Ülikooli kliinikumi, kus ta kahjuks õhtul suri,» lisas ta.

Tee avariipaigas oli asfaltkattega, kuiv ning sõidukorras. Juhi kainus ning mopeedi tehniline seisukord selgub ekspertiisis.

«Selle õnnetuse täpsemad üksikasjad ning ratturi kukkumise põhjus on alles selgitamisel, kuid esialgu saab öelda, et korralik nõuetele vastav kaitsekiiver oleks kukkumisel saadud raskeid vigastusi oluliselt vähendanud. Seetõttu on ääretult oluline, et iga kaherattalise juht läheks sõitu vaid korraliku turvavarustusega, mis õnnetuse juhtudes päriselt ka juhti kaitseb,» sõnas politseinik.

Eakal mehel oli peas küll kaitsekiiver, kuid selle turvarihmasid polnud võimalik kinnitada.

Politsei- ja piirivalveamet

Seotud lood
12.08.2020 17.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto