N, 8.12.2022

GALERII ⟩ Metsameeleavaldus Pühajärve sõjatammikus

Maarius Suviste
, reporter
Metsameeleavaldus Pühajärve sõjatammikus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Üle-eestilise metsameeleavalduse raames koguneti täna ka Otepääl Pühajärve sõjatammikus.

Täna koguneti üle kogu Eesti, et tähistada tagantjärele rahvusvahelist metsade päeva (21. märts) ning panna alus elujõulise looduskeskkonna eest seisvate inimeste ja organisatsioonide võrgustikule. Samuti oli eesmärk näidata riigikogule ja valitsuse liikmetele, et Eesti inimeste jaoks on mets oluline ökoloogiline ja kultuuriline kooslus, mida tuleb hoida ja kaitsta ning heaperemehelikult majandada.

«Aastate jooksul on teadlased, riigikontroll, kodanikuühendused ja huvigrupid osutanud sellele, et Eesti metsi majandatakse viisil, mis ohustab looduse mitmekesisust, riivab inimeste õiglustunnet ja vähendab meie tulevast heaolu,» teatasid korraldajad. Metsameeleavalduse korraldas MTÜ Päästame Eesti Metsad. 

Otepää külje all Pühajärve sõjatammikus rääkis elurikkusest ja metsa mõiste erinevatest tähendustest loodusfotograaf Arne Ader. Teine kõneleja oli Eesti looduslike pühapaikade uurija Ahto Kaasik. Lauldi koos regilauljatega. Pärast meeleavaldust oli võimalik siirduda matkale.

Igas maakonnas oli täna vähemalt üks koht, kuhu metsasõbrad olid oodatud oma metsameelt avaldama. «Anname poliitikutele ja otsustajatele märku, et nõnda me enam edasi ei saa, ei taha ega tohi!» teatasid meeleavalduse läbiviijad.

Märksõnad
Tagasi üles