R, 9.12.2022

Video, Galerii ⟩ Ott Tänak testib Haanja teedel

Ott Tänak testib Haanja teedel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Valitsevad autoralli maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja on jõudnud oma Hyundai i20 Coupe WRC masinaga Rõuge valda Haanja lähistele, kus tehakse ettevalmistusi pühapäeval 23. augustil sõidetavaks Lõuna-Eesti ralliks ja septembri alguses peetavaks Rally Estoniaks.

Lõuna-Eesti rallil pole sellist nimistut veel osalemas nähtud, kuna lisaks Ott Tänakule ja Martin Järveojale teevad kaasa mitmed praegused rallistaarid. Kõige kõvemad nimed on kahtlemata kuuekordsetel maailmameistritel Sebastien Ogieril ja Julien Ingrassial, kes kihutavad Toyota Yaris WRC-ga. Sama autoga tulevad rajale ka Elfyn Evans ja Scott Martin ning noor Soome rallitalent Kalle Rovanperä ja kaardilugeja Jonne Halttunen.

Tänaku tiimikaaslased  Hyundais ja kange konkurent Thierry Neuville ja Nicolas Gilsoul ei jää samuti Lõuna-Eesti rallilt kõrvale. Ford Fiesta WRC masinaga tulevad võistlema soomlased Esapekka Lappi ja Janne Ferm. Ford Fiesta WRC vanema mudeliga on tulemas rajale teine Eesti rallipaar Georg Gross ja Raigo Mõlder.

Tuntud sõitjaid on tulemas veelgi, neist kõlavamad nimed on ehk Teemu Suninen ja Jari Huttunen. Kokku leiab ralli kodulehelt registreerunute hulgast 97 ekipaaži.

Allpool on näha Maanteameti infot teede sulgemise kohta. Hüüumärkidega on tänased, 17. augusti test- ning treeningsõidud.

Ott Tänak testsõitude vahepausil.
Ott Tänak testsõitude vahepausil. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees
Märksõnad
Tagasi üles