Toidupank otsib vabatahtlikke abilisi

Septembris toimuvatel üle-eestilistel toidukogumispäevadel vajatakse üle 900 vabatahtliku.

FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Järgmised toidupankade toidukogumispäevad toimuvad 11. ja 12. septembril toidupoodides üle Eesti. Kõik särasilmsed heasoovijad on oodatud liituma asutuse vabatahtlike meeskonnaga, et aidata koguda kauem säilivaid toiduaineid puudust kannatavatele inimestele.

Toidukogumispäevad toimuvad 49 poes üle Eesti. Esindatud on Prisma, Rimi, Selveri, Coopi ja Maxima toidupoed. Septembris toimuvatel üle-eestilistel toidukogumispäevadel vajatakse üle 900 vabatahtliku, kes aitavad kahe päeva jooksul toiduannetusi koguda. Vabatahtlike ohutuse tagamiseks koroonaviiruse leviku tingimustes pakutakse nendele isikukaitsevahendeid (maskid, kindad) ning võimalust käte desinfitseerimiseks.

Vabatahtlike registreerimiseks on avatud keskkond osale.toidupank.ee. Registreerida saab ennast üksi, samuti enda kokku pandud grupiga, näiteks sõprade, koolikaaslaste või kolleegidega. Vabatahtlikel tuleb jagada kaupluse külastajatele flaiereid, võtta vastu toiduannetused ja valmistada toidukaup ette transpordiks. Vabatahtlikud tegutsevad toidupoodides mõlemal päeval kahes vahetuses. Esimesed vahetuse algavad reedel kell 13 ja laupäeval kell 12. Mõnes kaupluses alustatavad vabatahtlikud varem või hiljem ning on piirkondi, kus aktsioon toimub vaid ühel päeval. Registreerumiskeskkonnast leiab täpse info vabatahtlike vahetuste kellaaegade ja kõikide aktsioonis osalevate kaupluste kohta.

Kõik, kes soovivad toidupankade tööle kaasa aidata, kuid ei saa osaleda toidukogumisaktsioonis, on oodatud seda tööd püsivalt toetama. Annetada on võimalik annetuskeskkonna armastanaidata.ee kaudu või helistades regulaarselt Eesti Toidupanga annetustelefonidele:

900 9005 – annetad 2 eurot

900 9010 – annetad 8 eurot

Tagasi üles
Back