Veokist leiti pea 30 000 salasigaretti

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Veokist leiti ligi 30 000 salasigaretti.
Veokist leiti ligi 30 000 salasigaretti. Foto: Maksu- ja tolliamet

Esmaspäeval kella 23.20 ajal peeti Koidula piiripunktis Eestisse sisenemisel kinni Venemaa Föderatsioonis registreeritud veoauto Mercedes-Benz Actros, mida juhtis 42-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik.

«Tolliametnik suunas veoki esmaseks kontrolliks läbivalgustusseadmesse, kus pildianalüüsi käigus tekkis kahtlusi,» selgitas asjade käiku maksu- ja tolliameti idapiiri tollijärelevalve valdkonnajuht Ants Kutti. «Seejärel suunati veok täiendavasse tollikontrolli. Salasigaretid avastati veoki kabiini tagaseinast, sõidukite pealesõidu trappidest ja haagise kerekonstruktsioonidest.»

Kokku leiti tollikontrolli käigus veoauto kabiini ja haagise konstruktsioonidest 29 220 Valgevene Vabariigi maksumärkidega sigaretti, mis anti üle maksu- ja tolliameti ametnikele.

Veokist leiti ligi 30 000 salasigaretti.
Veokist leiti ligi 30 000 salasigaretti. Foto: Maksu- ja tolliamet

Veokijuhile määrati 1000-eurone trahv, talle väljastatud Poola Vabariigi Schengeni viisa tunnistati kehtetuks ja ta suunati koos sõidukiga tagasi Venemaale.

Kuigi Eesti salasigarettide turule jäi saabumata arvestatav kaubakogus, on tollitöötajad tänavu kinni pidanud ka oluliselt suuremaid koguseid. «Näiteks jaanuaris avastati ühel juhul 7,92 miljonit salasigaretti. Mais oli suurim leid 1,7 miljonit salasigaretti ja juunis ligi 3 miljonit,» tõi välja maksu- ja tolliameti meediasuhete spetsialist Reet Pärgma.

Tagasi üles