R, 9.12.2022

Hulk lemmikloomi saab vaktsiinisüsti

Lõuna-Eesti Postimees
Hulk lemmikloomi saab vaktsiinisüsti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kasse ootab taas vaktsineerimiskampaania.
Kasse ootab taas vaktsineerimiskampaania. Foto: Margus Ansu

Põlva-, Valga- ja Võrumaal leiab 28.-30. augustini aset koerte ja kasside tasuta marutaudi vastu vaktsineerimine.

Veterinaar- ja toiduameti (VTA) peaspetsialisti Enel Niine sõnul Eestis praegu marutaudi ei esine, kuid endiselt oleme haigusest ohustatud. «Kagu-Eesti piirneb kahe riigiga, millest ühes on marutaudijuhtumeid esinenud lähiminevikus ning teises haigus jätkuvalt väga levinud. Seetõttu on eriti oluline, et antud piirkonnas oleksid lemmikloomad vaktsineerimise tulemusel marutaudi eest kaitstud.»

Amet viib kampaaniat läbi juba teist aastat. Eelmisel aastal vaktsineeriti selle käigus Põlva- ja Võrumaal kahe päeva jooksul üle poole tuhande kassi ja koera. «Kohalikud elanikud kinnitasid sellise ettevõtmise vajalikkust. Seega loodame, et ka sellel aastal on rohkelt loomaomanikke, kes lasevad oma lemmiklooma vaktsineerida,» ütles Niin.

Koeri ja kasse tuleb vaktsineerida marutaudi vastu vähemalt iga kahe aasta tagant. Selle eest, et lemmikloomal oleks toiming regulaarselt tehtud, vastutab tema omanik.

VTA käivitas vaktsineerimise kampaania, aitamaks kaasa vaktsineeritud lemmikute osakaalu tõusule ning juhtimaks veel kord tähelepanu vaktsineerimise olulisusele. Kuna rohkem kui 95% inimese haigestumistest saab alguse kokkupuutest marutaudihaige koeraga, on oluline, et Eesti koerad ja kassid oleksid vaktsineeritud marutaudi vastu kaitsmaks loomade ja inimeste elu.

Koostöös loomakliinikutute ning veterinaararstidega liiguvad Põlva-, Valga- ja Võrumaal kolmel päeva meeskondadena ringi tegevusluba omavad loomaarstid. Erinevatel päevadel pakuvad tasuta vaktsineerimist ka kampaaniaga liitunud loomakliinikud.

Kampaaniaga saab täpsmalt tutvuda VTA kodulehel.

Märksõnad
Tagasi üles