Ligi kaks tuhat ajateenijat andis sõdurivande

BNS
Copy
Kuperjanovi pataljoni saabunud ajateenijad 2020. aasta juulis.
Kuperjanovi pataljoni saabunud ajateenijad 2020. aasta juulis. Foto: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Sel nädalal lõpetasid sõduri baaskursuse ja andsid erinevates kaitseväe väeosades sõdurivande ligi 2000 suvel ajateenistust alustanud sõdurit.

"Ajateenistuse algus on märkimisväärne muutus. Väeosa väravast sisse astudes muutub kogu noore mehe või naise senine elukorraldus – kasarmutoast saab uus kodu, lähedaste ja sõprade kõrvale tekivad ülemad ja uued kamraadid, varasemalt teada-tuntud kohad asenduvad riviplatsi ja harjutusväljaga ning seniste meelistegevuste asemel kulub enamus ajast relvaõppele, kaeviku kaevamisele või orienteerumisele öisel maastikul,“ ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem major Indrek Sarap kaitseväe peastaabi vahendusel.

Major Sarap lisas, et juuli keskpaigas Kuperjanovi jalaväepataljonis ajateenistust alustanud mehed ja naised on nende muutustega eeskujulikult toime tulnud.

Sõdurivandega tõotab kaitseväelane jääda ustavaks demokraatlikule Eesti riigile ja tema põhiseaduslikule korrale, kaitsta riiki vaenlase vastu kogu oma mõistuse ja jõuga, olla valmis ohverdama oma elu isamaa eest ning pidada kinni kaitseväe distsipliinist. Truudusetõotuse annavad ajateenijad pärast sõduri baaskursuse lõpetamist. Sõduri baaskursus on ajateenistusse kutsutud sõduri jaoks esmatasandi õpe, kus värsketele kaitseväelastele antakse üksikvõitleja teadmised ja oskused.

Sõduri baaskursus lõppeb eksamiga. Õppurisõdurite teadmisi ja oskusi kontrollitakse nii teoreetiliste testidega kui ka praktiliste harjutuste käigus, kus on vaja lahendada erinevaid ülesandeid nagu tulepositsiooni valik, maskeerimine, vahemaade mõõtmine, esmaabi andmine ja miinide paigaldamine.

Samuti kontrollitakse sõdurite vastupidavust rännakuga, mille kogupikkus on erinevates väeosades kuni 50 kilomeetrit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles