Juba Karula sovhoosis oli ta aktiivne organiseerija. «Korraldasin väljasõite Vanemuise ja Ugala teatrisse ning lõikuspidusid.» Korraldatud koosviibimised meeldisid talle rohkem kui igapäevane töö arvudega ning seda aega ta tagasi ei igatse.
Siis jäi Kaas lapsehoolduspuhkusele ning sellel ajal pakutigi talle uut ametikohta Lüllemäe kultuurikeskuse juhatajana. Selle kõrvalt asus ta õppima kultuuritööd ja omandas kultuurikorraldaja kutse. «Suurim erinevus kahe ameti vahel on, et raamatupidajana oli pärast tööpäeva lõppu ja nädalavahetus minu aeg, kultuuritöötajana olen kogu aeg teiste päralt.»
Naine kinnitab, et tema töö inspireerib teda väga. «Isegi kui on vahepeal raske, siis sära inimeste silmis paneb mind unustama negatiivset,» ütleb ta ning tõdeb, et poliitiliste seisukohtade tõttu on praegune töö olnud vahepeal keeruline.
Linnastumine tekitab muret
Kaas tunnistab, et linnastumine teeb teda pisut murelikuks ning tõdeb, et Lüllemäeltki on aastatega teeninduslik pool märgatavalt hajunud. «Meilt on ära läinud arstipunkt ning postipunkt. Ka apteek on uksed sulgenud. Hea, et Valgaski need olemas on.»
Kunagi tegutses Lüllemäel isegi juuksur. «Kui olen teinud küsitlusi, siis teisedki on need puudused välja toonud,» tõdeb Karula kandi patrioot teenuste vähenemisest kõneldes.
Positiivse poolena tõstab ta kodupaigast esile hästi toimiva kooli, raamatukogu, lasteaia ja kultuurikeskuse ning seltsitegevuse. Ka bussiliiklus on tema arvates paranenud. «Kui saaksin kohe praegu midagi muuta, oleks see internetiühendus – kiire internet on väga vajalik.»