Päevatoimetaja:
Tomi Saluveer
Saada vihje

Kohalikud kogukonnad saavad toetust taotleda

Copy
Riigihalduse minister Jaak Aab sõnas, et kohalikel kogukondadel on regionaalses arengus väga suur roll. FOTO: Mihkel Maripuu
Riigihalduse minister Jaak Aab sõnas, et kohalikel kogukondadel on regionaalses arengus väga suur roll. FOTO: Mihkel Maripuu Foto: Mihkel Maripuu

Tänasest on avatud kohaliku omaalgatuse programmi sügisvoor, kust mittetulundusühingud ja sihtasutused saavad oma tegevuseks toetust küsida. Maksimaalne toetussumma on kuni 4000 eurot ühe projekti kohta. Taotluste esitamise tähtaeg on 1. oktoobril.

Kohaliku omaalgatuse programmiga soovitakse kaasa aidata tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimisele ning püsimisele. Toetust antakse tegevusteks, mis tugevdavad kogukonna identiteeti, loovad tõhusamat koostööd ning panustatavad kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu.

Toetust antakse ka kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumiseks ja ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamiseks ja arendamiseks.

„Kohalikel kogukondadel on regionaalses arengus väga suur roll,“ nentis riigihalduse minister Jaak Aab. „Sageli on tänu nende usinale tegevusele külas näiteks aktiivne seltsielu, toredad mänguväljakud või pakutakse kohalikele elanikele põnevaid koolitusi ja huviringe. Kuigi paljud neist kohalikest toimekatest inimestest organiseerivad seda kõike õhinapõhiselt ja vabatahtlikult, vajavad need tegevused elluviimiseks siiski ka raha. Just sellega soovimegi neile tublidele inimestele toeks ja abiks olla.“

Toetust saavad taotleda avalikes huvides tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused, kus ei osale liikmena kohalik omavalitsus ega riik ja mille liikmetest äriühingud ei moodusta rohkem kui poole. Maksimaalne toetussumma esitatud projekti kohta on olenevalt tegevusest kuni 4000 eurot ning omafinantseering peab olema vähemalt 10% projekti kogumaksumusest.

Taotlusi võib esitada e-posti teel ning tähtaeg on 1. oktoober 2020 kell 16.30. Need tuleb esitada taotleja asukohajärgsele maakondlikule arendusorganisatsioonile. Valgamaal on selleks MTÜ Valgamaa Omavalitsuste Liit, Põlvamaal MTÜ Põlvamaa Omavalitsuste Liit ja Võrumaal SA Võrumaa Arenduskeskus. 

Täpsemad juhendid ja vormid on leitavad maakondlike arendusorganisatsioonide kodulehtedel.

Tagasi üles