Madis Perli
, suvereporter
Põlva Lootos alistas Lõuna-Eesti derbys 15. korda Tartu Tammeka naiskonna.
Põlva Lootos alistas Lõuna-Eesti derbys 15. korda Tartu Tammeka naiskonna. Foto: Indrek Käo

Põlva jalgpalliklubi FC Lootos läks 5. septembril kodusel Lootospargi kunstmuruväljakul naiste meistriliiga mängus vastamisi liiga punase laterna Nõmme Kaljuga ning võttis kindla 3 : 0 võidu, lõpetades viiemängulise kaotuste seeria.

Kuigi Põlva Lootos alustas hooaega hästi ning püsis pikalt ka medalikohal, siis augusti mõõn langetas klubi tabeli teise poolde kuuendale kohale. Viimati liigas 25. juulil Tartu JK Tammeka vastu võidurõõmu tundnud allegrod pidid augustis vastu võtma koguni viis kaotust järjest.

Lootosele külla sõitnud seni ainult kaotusi tunnistanud Nõmme Kalju FC pidi ka seekord tühjade kätega jääma, sest juba 10. mänguminutil viis Ave-Lii Laas väljaku perenaised 1 : 0 juhtima. Sellega allegrod rahule ei jäänud ning 31. minutil tegi Kristin Kukli naiskonna kapteni Ave-Lii Laasi söödust seisuks 2 : 0.

Teisel poolajal näitasid allegrod head minekut ning 70. minutil pani Indra-Liz Nemvalts täpse söödu viie kasti joonele, kust Ita Lillo palli vastate väravavõrku suunas ja võõrustajatele 3 : 0 võidu vormistas.

Võit tõstis Lootose liigas koha võrra viiendaks, kust aga enam tõusta pole võimalik, kuna põhiturniiri lõpuni jääb mängida vaid üks voor ning neljandat kohta hoidev Pärnu JK Vaprus jääb viie punkti kaugusele. Järgmise vooru järel läheb liigatabel pooleks, kus esimesed neli jagavad medalid ning teised neli liigast püsima jääjad.

Tabeli ülemises pooles on endale koha kindlustanud seni ainult võite tunnistanud Tallinna FC Flora, Saku Sporting, JK Tallinna Kalev ja Pärnu JK Vaprus. 5.-8. kohtadele heitlevad Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond, Põlva FC Lootos, Tartu JK Tammeka ja Nõmme Kalju FC.

Järgmine kohtumine seisab allegrodel ees 13. septembril Tartus, kui Tamme staadionil mängitakse Roosa jalgpallipäeva raames kohaliku Tammekaga.