Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

GALERII ⟩ Armastatud puhkekohast kaovad ajapikku 150-aastased männid

Kui keskkonnaaktivist Külli Kõppo-Jacobson (kaamera taga) küsis, kes pooldab raietest loobumist, polnud käetõstjatest puudus. FOTO: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Lõunaeestlaste ühe armastatuma puhkekoha Palojärve ümbruse pärast muret tundvad loodusesõbrad saavutasid reedel arvestatava võidu – RMK ei alusta juba järgmisel nädalal järve vahetus naabruses raiet, vaid soostus pidama kahe kuu vältel kogukonna esindajatega veel kõnelusi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Palojärve ujumiskoha parkimisplatsil kohtus Riigimetsa majandamise keskuse arvuka esindusega metsasõpru kaugemaltki kui Põlvamaalt. RMK Põlvamaa metskonna metsaülema Tiit Timbergi esialgne sõnum neile polnud kuigi lootustandev: juba sel aastal tehakse kohe kõrgendatud avaliku huviga ala (KAH-ala) piiril ühe hektari suurune lageraieala. Lisaks on veel kolmel hektaril plaanis turberaie. Lähema kümne aasta jooksul on aegjärkset raiet plaanis teha 34,8 hektaril. Seda tehakse kahes osas tingimusel, et teine osa võetakse ette pärast esimese ala uuenemist. Harvendusraieid on plaanis teha 11 hektaril (peamiselt 30-50-aastastes kaasikutes).

Üks hea uudis oli metsaülemal ka - Palojärve lõuna- ja lääneküljel kasvavad kaldaäärsed puistud (4,4 hektarit) jäetakse kuni 50-meetrise ribana majandamisest välja.

Tagasi üles
Back