Võru Helios lõi põhimeesteta Kalju puruks

Võru Heliose mängijad rõõmustavad pärast Aleksandr Pruttšenko (nr 8) löödud avaväravat. Foto: Võru FC Helios

Võru FC Helios alistas hiljuti Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliiga B-tasandi 21. vooru kodumängus Nõmme Kalju U21 meeskonna 3: 0.

«Tulemus on hea. Meil oli väga vaja neid kolme punkti, aga mängupilt oleks võinud olla kindlasti parem. Kalju oli täna ju teise koosseisuga, põhimehed ei mänginud. Müts maha Kalju noorte ees, kes tegid väga hea partii,» ütles

Heliose treener Jaanus Vislapuu pühapäeval pärast mängu.

Võrulaste vastasel jäi kohtumisest kõrvale pea täiskoosseisu jagu mehi, sest mitu Kalju U21 meeskonna mängijat esindas eelmisel nädalal Ungaris Kaljut euromängul ja ühe seal käinud mängija koroonaviiruse test osutus positiivseks.

Esimese poolaja võitis Helios Aleksandr Pruttšenko karistuslöögist 1: 0. Platsil toimuvat dikteeris Võru meeskond ning eduseis võinuks suuremgi olla, kahjuks lõi Eduard Desjatski penalti mööda.

Teisel poolajal kadus võrulastel pärast vahetusi ja nooremate mängijate platsiletulekut mängurütm ja oma võimalused olid vastaselgi. Mängu lõpus rehabiliteeris end meeskonna suurim väravakütt Desjatski. Esimesel üleminutil virutas ta 2: 0, kolmandal üleminutil vormistas lõppseisu, realiseerides 11 meetri karistuslöögi.

Sel nädalal seisab liigas eelviimasel kohal oleval Heliosel ees kaks väga olulist võõrsilmängu: neljapäeval Keila ja pühapäeval Läänemaa JKga. LEPM