Ööpäevaga lisandus 25 positiivset testi

Koroonatesti analüüsimine FOTO: Kristjan Teedema

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2259 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 25 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 12 inimesel. Neist 11 on tallinnast. Ida-Virumaale laekus kuus uut positiivset testitulemust, Tartumaale neli, Lääne-Virumaale üks ja Saaremaale üks. Ühel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Harjumaale lisandunud 12 haigusjuhust on kahel juhul tegemist Tuneesiast ja Prantsusmaalt sisse toodud juhtumitega, neljal juhul varasemate haigete lähikontaktsetega ja ühel juhul toimus nakatumine lasetaias. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on täpsustamisel.

Perioodil 13.-14. september lisandunud haigusjuhtudest oli ühel juhul tegemist sisse toodud haigusega (Poola) ja kahel juhul oli tegemist varasemate haigestunute lähikontaktsetega.

Terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel on kuus aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 17 inimest, 21. augusti Viimsepäeva katedraali klubiürituse koldega 10, Gourmet Coffee koldega 23 ning muusika koldega seitse. Töökohal haigestumise koldega on kokku seotud kaheksa haigusjuhtu. Tallinna Männi lasteaia koldes on nakatunuid kokku kaheksa.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 1124 inimest, kellest 189 on haigestunud.

Ida-Virumaale ja Lääne-Virumaale lisandunud uutest juhtumitest oli kolm seotud nakatumistega tutvuskonnas, ülejäänud nakatumiste asjaolud on veel väljaselgitamisel. Kokku on Ida regioonis seitse aktiivset kollet, millest suurim on 57 haigestunuga Estonia kaevanduse kolle. Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega on seotud 16, Ojamaa kaevanduse koldega üheksa ning Viru vangla koldega viis haigusjuhtu. Kohtla-Järve töökoha koldega on tänahommikuse seisuga seotud üheksa inimest. Sillamäe töökoha koldega on seotud 11 inimest.

Tänasest lisandus niinimetatud tutvuskonna kolle, kus on nakatunud 11 inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on 329 inimest, kellest on haigestunud 71.

Tartumaale lisandunud nelja juhtumi puhul on tegemist inimestega, kes osalesid 1. septembril toimunud paljude osalistega matusel, kust on teada juba mitu nakatunut.  Lõuna regioonis on tänahommikuse seisuga neli kollet: Võru sünnipäev (21 inimest), Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut), tudengi kolle (viis inimest) ja Orava kolle (6 inimest). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 390 inimest, kellest 41 on haigestunud.

Rahvastikuregistri andmetel Saaremale lisandunud positiivse testi tulemusega inimese tegelik elukoht on Võrumaal ja juhtum läheb üle Lõuna regionaalosakonnale. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 37 inimest, kellest kaheksa on haigestunud.

Kuna lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed viibivad teineteisele lähemal kui 2 meetrit ja pikema aja jooksul kui 15 minutit, siis haigena koosviibimisele minek on kindel viis oma sõpru nakatada – sageli viibitakse tunde tihedalt koos kinnises ruumis ning räägitakse valjul häälel. Viimane aitab viiruseosakestel aga veelgi paremini levida.

Kindlasti võiksid ürituste osalejad oma telefoni paigaldada koroonaäpi HOIA, mis aitab võimalikku lähikontakti tõhusamalt tuvastada.

15. septembri hommikuse seisuga vajas Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 19 inimest, juhitaval hingamisel oli üks patsient.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 24,61.

Eestis on kokku tehtud üle 175 000 esmase testi, nendest 2722 ehk 1,55 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Võrumaal on haigusjuhtumeid registreeritud 112, Valgamaal 12 ja Põlvamaal 9.

Seotud lood
14.09.2020 18.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto