Võrumaale lisandus positiivne viirusetest

Koroonatest.

FOTO: Kristjan Teedema

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2432 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 36 tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Ida-Virumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 19 inimesel. Tallinnass laekus 10 uut positiivset testi tulemust, Lääne-Virumaale kaks, Võrumaale üks, Tartumaale üks ja Saaremaale üks. Kahel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Kõigi Tallinna ööpäevaga lisandunud haigusjuhtude puhul oli tegemist varasemate haigete kontaktsetega ja ühel juhul andis positiivse testi haiglaravile saabunu. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on veel täpsustamisel.

Perioodil 14.-15. september lisandunud haigusjuhtudest oli kahel juhul tegemist Tuneesiast ja Prantsusmaalt sisse toodud juhtumitega, viiel juhul oli tegemist varasemate haigestunute kontaktsetega ja ühel juhul toimus nakatumine lasetaias.

Terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel on kuus aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 17, 21. augusti Viimsepäeva katedraali klubiürituse koldega 10, Gourmet Coffee koldega 23 ning muusika koldega seitse. Töökohal haigestumise koldega on kokku seotud kaheksa haigusjuhtu. Tallinna Männi lasteaia koldes on nakatunuid kokku kaheksa.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 1139 inimest, kellest 190 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandunud 19 uue juhtumi puhul on 12 juhul tegemist lähikontaktsetega. Lääne – Virumaa ühe juhtumi puhul on tegemist Tapal resideeruva sõjaväelasega. Ülejäänud juhtumite nakatumiste asjaolud on veel välja selgitamisel. 

Kokku on Ida regioonis seitse aktiivset kollet, millest suurim on 57 haigestunuga Estonia kaevanduse kolle. Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega on seotud 16, Ojamaa kaevanduse koldega üheksa ning Viru vangla koldega viis haigusjuhtu. Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud üheksa inimest, Sillamäe töökoha koldega on seotud 11 inimest. Tutvuskonna koldes on tänahommikuse seisuga 15 inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on 348 inimest, kellest on haigestunud 90.

Tartu- ja Võrumaale lisandunud kahe juhtumi puhul on tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega.  Lõuna regioonis on tänahommikuse seisuga neli kollet:Võru sünnipäev (22 inimest), Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut), sõpruskonna kolle (viis inimest) ja Orava kolle (kuus inimest). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 315 inimest, kellest 46 on haigestunud.

Saaremaa juhtumi puhul on nakkusallikas väljaselgitamisel. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 34 inimest, kelles üheksa on haigestunud.

Kuna lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed viibivad teineteisele lähemal kui 2 meetrit ja pikema aja jooksul kui 15 minutit, siis haigena koosviibimisele minek on kindel viis oma sõpru nakatada – sageli viibitakse tunde tihedalt koos kinnises ruumis ning räägitakse valjul häälel. Viimane aitab viiruseosakestel aga veelgi paremini levida.

Kindlasti võiksid ürituste osalejad oma telefoni paigaldada koroonaäpi HOIA, mis aitab võimalikku lähikontakti tõhusamalt tuvastada.

16. septembri hommikuse seisuga vajas Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 20 inimest, juhitaval hingamisel oli kaks patsienti.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 25,66.

Eestis on kokku tehtud üle 177 000 esmase testi, nendest 2756 ehk 1,55 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Võrumaal on nüüd registeeritud 111 nakatumisjuhtumit, Valgamaal 12 ja Põlvamaal 9.

Tagasi üles
Back