Võru osales vabavisete Guinnessi rekordi püstitamisel

Tomi Saluveer
, reporter
Copy

Tänane korvpalli vabavisete Guinnessi rekordi katse õnnetus, huvilised üle Eesti olid kella 16.30 ajal tabanud sihiks seatud 100 000 vabaviset. Korvpallihuvilised kogunesid täna vabaviskejoone taha ka Võrus Kreutzwaldi kooli juures.

Võru viskekoha organisaator Rasmus Kolling kinnitas, et Võrus oli eesmärgiks seatud tabada kokku 2000 vabaviset ning see plaan ka täideti. Kokku osales tema sõnul Võru Kreutzwaldi kooli juures vabavisete viskamisel enam kui 50 pallurit.

«Korraldasime viskamist erinevas formaadis,» rääkis Kolling. «Oli neid, kes viskasid niikaua, kuni said 50 viset sisse. Samuti proovisime, mitu viset keegi kümnest sisse saab. Siis, kui palju keegi minuti jooksul tabab. Tegime viskeid ka pikas rivis – nii, et igaüks viskas ühe viske. Üllatavalt palju oli seejuures kohale tulnud noori poisse.»

«Eesti korvpall tähistab tänavu oma 100. sünnipäeva ja mis saaks olla veel parem viis tähistamiseks, kui teha kõik koos maailmarekord. Üritusel saavad osaleda kõik inimesed ja eelnev registreerimine pole vajalik,» sõnas idee autor ja ürituse eestvedaja Oliver Läll.

Valgas visati kokku 1589 viset, millest tabas 600. Viskamas käis kokku 48 inimest. Värskas visati kokku 1428 viset, millest tabas 360. Viskamas käis kokku 25 inimest.

Neljapäeva õhtuse seisuga plaaniti rekordi sünnile kaasa aidata kolmes Põlvamaa paigas: Mehikoormas, Räpinas ja Verioral. Võrumaal sai viskeid korvivõrku sopsata Võru Kreutzwaldi koolis ja Värska gümnaasiumis. Vabaviskeid sai korvi saata ja Valgas ja Tõrvas.

Guinnessi rekordi põstitamiseks seati sihiks tabada üle Eesti kokku vähemalt 100 000 viset. Eesti korvpalli 100. sünnipäeva-aasta kulminatsiooniks planeeritud Guinnessi rekordi üritus täitis nii oma eesmärki.

Tagasi üles