R, 30.09.2022

Pühapäevani saab kandideerida aasta kooli tiitlile

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Pühapäevani saab kandideerida aasta kooli tiitlile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mullu sai teise koha Võru gümnaasium. Sealne Mõistlike Õpilaste Iseseisev Selts ehk MÕIS on pälvinud ka tiitli aasta õpilasesindus 2019.
Mullu sai teise koha Võru gümnaasium. Sealne Mõistlike Õpilaste Iseseisev Selts ehk MÕIS on pälvinud ka tiitli aasta õpilasesindus 2019. Foto: Arvo Meeks

Üldharidus- ja kutseõppekoolidel on veel pühapäevani viimane võimalus esitada end aasta kooli 2020 konkursile. Tänavu on fookuseks digilahenduste kasutamine õppetöös.

Haridus- ja noorteameti koolituskeskuse peaspetsialisti Kadri Ratase sõnul annab projekt võimaluse näidata oma kooli innovaatilist õpikeskkonda, põnevaid õpetajaid, aktiivseid õpilasi, meeldivat suhtluskeskkonda ning kõike muud, mis koolirõõmu pakub. «Meie koolides võetakse õppetöö kõrval ette mitmeid põnevaid ja lahedaid ühistegevusi, mida jagub kogu kooliaastaks. Konkurss ongi koht, kus esile tõsta oma kooli positiivseid omadusi ja näidata koostööd, millest sünnivad inspireerivad algatused. Tahame ka märgata ja tunnustada neid koole, kus õppimine on innovaatiline ja kasutusel on uued nutikad digimaailma võimalused,» rääkis Ratas.

Konkursil osalemiseks tuleb 27. septembriks saata haridus-ja noorteameti meilile kooli tutvustav video ja fotogalerii.

Aasta kool 2020 selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Võitja avalikustatakse 30. oktoobril ETV otsesaates «Terevisioon». Tänavu kuuluvad žüriisse Marcus Ehasoo Eesti Õpilasesinduste Liidust, Aivi Jürgenson haridus- ja teadusministeeriumist, Reilika Kaasik haridus-ja noorteametist, ETV2 noortesaate «Nova» toimetuse liige Laura Kõrvits ja näitleja Karl Robert Saaremäe.

Mullu sai aasta kooliks Viljandi gümnaasium, mille kandidatuur kogus žürii ja rahvahääletuse ühistulemusel kõige enam punkte – järgnesid Võru gümnaasium ja Elva gümnaasium.

«See on meile nii võit kui kaotus,» kommenteeris Võru gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits kooli teist kohta mulluste tulemuste selgumise järel. «Ühelt poolt on meil hästi hea meel, et võitis Viljandi kool, mis on samamoodi riigigümnaasium kui meie. Samas tean, et meie kool on sama suurepärane. Sestap jäi see tulemus ka natuke kripeldama.»

Tema hinnangul on konkursi puhul tegu väga vahva ettevõtmisega, mis annab koolidele võimaluse näidata oma tublidust. «Lisaks andis ta meie noorele koolile juurde koostöövaimu. Ühise eesmärgi nimel tegutsesid nii õpilased, kooli töötajad, vanemad kui ka vilistlased. Eriti oluline ongi, et tegime sammu vilistlaste kaasamise suunas.»

Samuti esikümnesse jõudnud Põlva gümnaasiumi direktor Alo Savi ütles toona, et tegu ei ole ilmtingimata vajaliku konkursiga – küll aga ühe ägeda ettevõtmisega. «Ilmselt ei oleks hullu, kui seda poleks. Aga kuna see on olemas, siis osaleme rõõmuga, sest see annab meile nii palju. Eelkõige liidab see kooliperet.»

Märksõnad
Tagasi üles