N, 2.02.2023

GALERII, VIDEO ⟩ Kääriku spordikeskus avas uued rajatised

Kääriku spordikeskus avas uued rajatised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Reedel avati Kääriku spordikeskuse uuel kergejõustikustaadionil sel aastal valminud spordirajatised ja hooned. Samas leidis aset avatud uste päev vastvalminud majutushoonetes.

Tänavu valmisid Käärikul kergejõustikustaadion koos abihoonetega, välijõusaal, heitealade väljak, väliujula, Greeni saun, kuulitõukeala ning majutushoonetena Kääriku viis võistkonnamaja ning kaks ÖÖD Hötels peegelmaja.

Samas paigaldati spordihuvilise Neinar Seli algatusel kuulitõukealas nimesildiga pink pikaaegsele Käärikul treeninguid läbiviinud treenerile, juhendajale ja õpetajale Mart Paamale. Koos spordilegendi poja Priit Paama ning lese Lilli Paamaga kinnitati pingile mälestussilt.

Kääriku spordikeskust haldava sihtasutuse Tehvandi Spordikeskus juhatuse liige Kristjan Karis on aastaid juhtinud maailmatasemel Kääriku spordimeka rajamist. «Ma olen nii noor, ma jõuan veel,» vastas ta muiates küsimusele, kas tema elutöö on nüüd tehtud.

«Me teeme seda kõike sportlaste jaoks,» ütles Karis ja osutas kergejõustikustaadioni avamisele tulnud 400 m tõkkejooksjale, Eesti rekordi omanikule Rasmus Mägile. «Tema ja teised on siin juba trenni teinud ja väga rahul. Staadion on kasutuses olnud kolm kuud.»

Spordikeskus kinkis valitud külalistele tänutäheks vanad kettad, millega omal ajal Kääriku staadionil heiteid tehti. «Kui tegime vana spordihoone ehitaja jaoks tühjaks, leidsime keldrist need vanad kettad. Tegime puhtaks, panime logo peale ja kinkisime inimestele,» rääkis Karis, kellele Tehvandi spordikeskus kinkis omakorda oda. «Seda mina ei tea, miks mulle just oda. See oli mulle üllatus. Ju siis tundus millegipärast sümboolne.»

Minister: Kääriku kuldajad on tagasi

Avamisel osales ka kultuuriminister Tõnis Lukas. «Nüüd võib öelda, et Kääriku kuldajad on tagasi!» märkis ta oma kõnes. «Teame, et baas on reserveeritud juba mitmeks aastaks ette. Niisugust mekat, kus on ühendatud kaunis loodus ning väga head elamis- ja sportimistingimused, ei olegi kusagilt varnast võtta.»

Lukas ütles, et Fred Kudu oleks väga rõõmus, kui ta näeks, mis Käärikul praegu on. Just Kudu oli see, kes omal ajal pani aluse Kääriku spordibaasile. Lukas mainis kõnes ka Soome presidenti, kes 1964. aastal käis Käärikul suusatamas. «Urho Kaleva Kekkonen oleks rõõmsalt üllatunud, et hõimuvelled on nii hästi arenenud ja annavad silmad ette oma baasidega ka soomlastele.»

Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa kiitis, et Eesti saavutusspordi tingimused üha paranevad. «Igaüks võib uhkust tunda selliste tingimuste olemasolu üle. Loodan, et Kääriku saab rahvusvaheliselt veel tuntumaks, ja mitte ainult tingimuste, vaid ka sisu pärast.»

Kui Lukas ja Sõõrumaa said spordimekalt tänutäheks kettad, siis EOK kinkis spordikeskusele tammepuu ning minister raamatuid – et laagritesse tulevatel sportlastel oleks lugemisvara laual. Üheks kingituseks oli «Tõde ja õigus» I osa. Lukas avaldas lootust, et suurteost lugedes jõuatakse ka leheküljeni, kus on kirjas, et tee tööd, siis tuleb ka armastus: «Siis tuleb armastus spordi vastu ja siis tulevad ka tulemused.»

Varsti jälle avamine

Tööd Käärikul ei ole aga veel kaugeltki lõppenud. «Me oleme alles vaheetapis. Spordihotellil on aiad ümber pandud, järgmisel suvel saame järjekordse avamise teha,» ütles Tehvandi Spordikeskuse juhatuse liige Kristjan Karis.

Ta selgitas, et arengukava järgi on praegu kordategemisel vana spordihotell ja vana spordihoone.

«Me liikusime oma tegevustega tagasi mäe otsa, kust kõik kunagi pihta hakkas. Need peavad järgmisel suvel valmis olema,» märkis Karis. «Hotell saab uuendatud. Vanas spordihoones jääb alles jõusaal ja saal. Viimane ei ole enam pallimängude jaoks, vaid maadluse, karate ja muu sellise jaoks. Maja keskmisse osa tuleb spordimeditsiinikeskus.»

Kääriku spordikeskust haldab alates 2012. aastast Tartu Ülikooli ja sihtasutuse vahelise asjaõigus- ja kasutusvalduslepingu alusel SA Tehvandi Spordikeskus eesmärgiga ehitada välja kaasaegne treening- ja olümpiaettevalmistuskeskus.

Märksõnad
Tagasi üles