Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Kanepi valla maastikel panid end proovile koolinoored üle Eesti.
Kanepi valla maastikel panid end proovile koolinoored üle Eesti. Foto: OK Kobras

Eesti Koolispordi Liidu valikorienteerumise meistrivõistlused toimusid orienteerumisklubi Põlva Kobras korraldusel Palojärve ümbruse maastikul. Võisteldi kuues klassirühmas.

Maastikul oli 30 kontrollpunkti. Kontrollaeg 1.–5. klassile oli 40 minutit, teistel klassidel 60 minutit. Iga läbitud punkt andis kolm arvestuspunkti. Kontrollaja ületamisel võeti iga liigse minuti eest üks punkt maha. Võrdsete arvestuspunktide korral loeti paremaks võistleja, kelle aeg oli kiirem.

Koolide paremusjärjestus selgus aga iga õppeasutuse kuue parema tulemuse põhjal. Gümnaasiuminoorte arvestuses jättis 290 punkti kogunud Põlva gümnaasium võidu koju, edestades Tallinna reaalkooli 18 punktiga.

Ka vähemalt 151 õpilasega õppeasutuste põhikooliõpilaste arvestuses jäi võit Põlvamaale. Selle võttis 292 punktiga Põlva kool, edestades Kärdla põhikooli 11 punktiga. Kolmas oli Tartu Katoliku kool 274 punktiga.

Väiksemate koolide põhikooliosa noorte arvestuses läks võit Valgamaale. Selle teenis 272 punktiga välja Tsirguliina kool. Järgnesid Värska gümnaasium (262 punkti), Aegviidu kool (249), Viluste põhikool (227), Tilsi põhikool (202) ja Kolga kool (158).

Kõige suurema osalenute arvuga Tsirguliina kool sai aastaks enda valdusse hoiule Eesti Orienteerumisliidu välja pandud rändkarika.