Kalmer Sarv: koroona ei piira õigust heale haridusele

Copy
Kalmer Sarv, Keeni põhikooli direktor
Kalmer Sarv, Keeni põhikooli direktor Foto: Madis Perli

Kui kevadine koroonakriis sundis ühiskonda kiirelt reageerima ja valitsejaid kindlakäeliselt otsustama, siis teise laine edenedes tuleb tehtavad sammud paremini läbi mõelda. Eestis kehtib põhimõte, et kõigile lastele peab olema tagatud hea kodulähedane haridus ning ükski viirus ei tohi seda õigust neilt ära võtta.

Hariduse väärtused ja puudused tulevad ilmsiks teiste inimestega koosluses olles. Kevadel distantsõppele minnes tuli kiiresti tegutseda ning laste ja õpetajate kojusaatmise mõjude üle polnud aega arutada. Sügiseks on esimesed õppetunnid käes ja järeldused tehtud.

Distantsõppe periood õpetas meile palju ning muutis arusaama õpikeskkonnast, õppimisest, õpetamisest ja oskustest. Sügisel astusime uuele kooliaastale vastu juba pisut kindlamalt. Kui kevadel oli kooliperele kõige raskem just teadmatus ning selgete suuniste puudumine, siis sügisel saatis haridus- ja teadusministeerium haridusasutustele põhjalikud soovitused, kuidas sügisese koroonapuhangu ajal tegutseda. Oleme viirust tundma õppinud ning järjest rohkem saab otsuseid teha mitte pelgalt ärevuse ja hirmu, vaid tegelike teadmiste pealt.

Tagasi üles