P, 1.10.2023

Kodu ootab 130 musta kassi

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook
Comments
Must kass. Foto on illustratiivne.
Must kass. Foto on illustratiivne. Foto: Marko Saarm

Varjupaikade MTÜ tähistab oktoobris musta kassi kuud. Kuues loomade varjupaigas üle Eesti saab võtta musta kassi tavapärase 35-eurose loovutustasu asemel sümboolse ühe euroga. Nii ka Võrus ja Valgas.

Varjupaikade MTÜ üldjuhi Triinu Priksi sõnul keskendub kampaania mustadele kassidele, sest neile on teistest keerulisem uut kodu leida ja nende varjupaigas viibimise aeg venib sageli väga pikaks. «Samas saavad süsimustadest või musta põhivärviga kassidest vähemalt sama head sõbrad ja truud kaaslased kui kassidest, kes on kirjud, punased või valged.»

Musta kassi kuud peetakse varjupaikades juba seitsmendat korda. Kui 2018. aasta oktoobris pääses sel moel koju 52 musta kassi, siis mullu samal ajal 85. Praegu ootab Varjupaikade MTÜ kuues varjupaigas uut kodu 130 musta kassi, kuid oktoobri jooksul tuleb neid kindlasti juurde.

Tänavu on kampaaniaga liitunud ka Kalevi šokolaadibränd Nurr, mis kingib varjupaigakassidele ühe sendi igalt oktoobris ostetud tootelt. Lisaks on oktoobris Kalevi kommipoodides ja e-poes müügil spetsiaalse annetusšokolaad, mille müügitulu läheb täies ulatuses kassidele.

Varjupaikades ootavate mustade kasside kohta saab infot Varjupaikade MTÜ veebilehelt. Lähemat tutvust saab kassidega teha varjupaikades kohapeal. Külastusaja kokkuleppimiseks tuleks varjupaigaga eelnevalt ühendust võtta.

Kõik loovutatavad kassid on vaktsineeritud, kiibistatud ning kui vanus võimaldab, siis ka steriliseeritud või kastreeritud. «Samas soovime alati enne loovutamist veenduda, et lemmiklooma võtmine on läbimõeldud otsus. Meie eesmärk on, et loomad saaksid endale hooliva kodu kogu eluks,» ütles Priks.

Varjupaikade MTÜ on Eesti suurim kodutute loomadega tegelev organisatsioon, kuhu kuuluvad varjupaigad Läänemaal, Pärnus, Tallinnas, Viljandis, Võrus ja Valgas. Oma tegutsemisaja jooksul on MTÜ kaudu uue kodu leidnud rohkem kui 14 000 looma.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles