Laste liikluskonverents toob lapsed maanteemuuseumisse liiklusviisakuse üle arutlema

LEPM
Copy
Eesti Maanteemuuseum.
Eesti Maanteemuuseum. Foto: Erik Prozes

Eesti Maanteemuuseumis toimub kolmapäeval, 7. oktoobril juba V laste liikluskonverents „Näe, kuula, märka!“, mis kutsub 3. klasside õpilasi aktiivselt kaasa mõtlema kõrvaliste tegevuste ohtlikkusest liikluses ja arutlema liiklusviisakuse teemadel.

Juba populaarseks saanud laste liikluskonverents ärgitab algklasside õpilasi arutlema liiklusohutuse teemadel ja teadmisi oma eakaaslastele ja kodustele edasi andma. Konverentsil osaleb ligi 60 õpilast koos õpetajaga üle Eesti.

„9-10-aastased lapsed on tundlik iga, kes veel oskavad ja tahavad õppida. Seega on see parim aeg rääkida sellest, kuidas piltlikult öeldes punktist A jõuda punkti B,“ põhjendas sihtgruppi maanteemuuseumi programmijuht Kerle Kadak.  „Meie eesmärk on, et konverentsil kuuldu ja omandatu antakse edasi klassi- ja koolikaaslastele. Samuti on selles vanuses lapsed vajadusel „knopkaks“ oma vanematele õigete liiklusvõtete kasutamisel.“ Teemad on valitud praegu olulistest probleemidest lähtuvalt ning formaat kujundatud võimalikult lastele arusaadavaks.

Konverentsi esimeses osas toimuvad ettekanded neilt, kes igapäevaselt liikluses n-ö põllul toimetavad.  Põlvamaa noorsoopolitseinikelt saab kuulda, kuidas turvaliselt jalgrattaga tänaval liigelda. Karin Leesmaa Eesti Pimedate Liidust selgitab, kuidas saab tänaval hakkama vaegnägija- või kuulja. Tamo Vahemets Operation Lifesaver Estonia MTÜst käsitleb kõrvaliste tegevuste ohtlikkust ja vajadust olla raudteed ületades tähelepanelik.

Päeva teine pool möödub erinevates tööpesades, mis jätkavad ettekannetes kuuldud teemasid. Just siin valmivad laste tööd, mida esitletakse konverentsi lõpus kaaslastele, ja praktilised tööd, mida koolis esitleda. 

„Sel moel saame lastele paremini selgitada ka konverentsi mõistet,“ selgitas programmijuht Kadak. „Lapsevanemad käivad ju tihti konverentsidel. Me püüame siin lastele muuhulgas selgitada, mis on konverents, mis seal õpitakse ja kuidas sel käituda.“

Kerle Kadak tõdeb, et sel korral toimub konverents vormilt senistest erinevalt, sest üheks lisateemaks on rääkida ka tänasest olukorrast maailmas ning lisaks muudele ohutusreeglitele tutvustada ka koroonast tingitud reegleid. Muuseum jagab tulijaile maskid, räägib kätepesu ja desovahendite kasutamise olulisusest jne.

Tagasi üles