Valgamaal läheb 16 parki ja puistut kaitse alt välja

LEPM
Copy
Soostunud puisniidu puistu koosneb enamasti vaid sookaskedest ning sealne
põõsastik on hõre või puudub sootuks.
Soostunud puisniidu puistu koosneb enamasti vaid sookaskedest ning sealne põõsastik on hõre või puudub sootuks. Foto: Elmo Riig / Sakala

Vabariigi Valitsus kiitis heaks Keskkonnaministeeriumi ettepaneku, et kaitse alt arvatakse välja Valga maakonnas 16 kaitsealust parki ja puistut.

Valga maakonnas arvatakse kaitse alt välja 16 kaitsealust parki ja puistut, mis on minetanud oma looduskaitseväärtuse või hävinud, ja Paluora puistu, mis jääb kaitse alla Tündre looduskaitseala koosseisus.

Kaitseväärtuse kadumise või hävimise tõttu arvatakse looduskaitse alt välja: Hargla haigla puudegrupp, Holdre männikud, Iigaste park, Kasemäe talu iluaed, Kaubi kaasik, Koikküla park, Komsi puistu, Laanemetsa park, Oore männikud, Riidaja männikud, Sõpruse park, Säde park, Tambre parkmets, Vaitka männik, Valga veterinaarravila park ja Vargasaare puistud.  Kaitstav loodusobjekt - Paluora puistud - asub praegu täies ulatuses Tündre looduskaitseala sihtkaitsevööndis, mille kaitse-eesmärk on kaitsealuste liikide elupaikade ja metsakoosluste säilitamine. Sihtkaitsevööndi režiim tagab  väärtuste säilimise, mistõttu on otstarbekas käsitleda Paluora puistuid edaspidi üksnes Tündre looduskaitseala osana ja kustutada keskkonnaregistrist eraldi kaitsealuse objektina. 

Keskkonnaministeerium esitas valitsusele ettepaneku arvata kaitse alt välja Valga maakonnas 17 kaitsealust parki ja puistut, mis on minetanud oma looduskaitseväärtuse või hävinud, edastas varasemalt BNS-ile valitsuse pressiesindaja. Teiste hulgas on üks puistu, millel on praegu topeltkaitse. Edaspidi kaitstakse seda looduskaitseala koosseisus.

Pargid ja puistud on kaitse alla võetud enne taasiseseisvumist. Need on oma puistu vanuse, pikaajalise hooldamatuse ja tormide tõttu kaotanud nüüdseks suurema osa rajamisaegsetest ja kaitse alla võtmise põhjenduseks olnud väärtustest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles