R, 24.03.2023

Lindora laat jääb ära

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Lindora laat jääb ära
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Tomi Saluveer/Lõuna-Eesti Postimees

Simunapäeval, 28. oktoobril Võru valla ja Setomaa valla piiril korraldatav traditsiooniline Lindora laat jääb tänavu ära.

Arvestades Lindora laada toimumiskohta ja eripära ning lähtudes seejuures 29.09.2020 COVID-19 käitumisjuhendist avalike ja kultuuriürituste korraldajatele, on Lindora laada korraldamist toetav meeskond, Võru vallavalitsus ja terviseamet ühisel seisukohal, et 2020. aastal Lindora laata ei toimu, sest laada korraldamist toetav meeskond ei suuda täita kõiki ettevaatusabinõusid seoses COVID-19 viiruse levikuga

Ivar Traagel Lindora laada korraldusmeeskonnast ütles, et otsus langetati raske südamega, kuid korraldajad ei taha riskida külastajate ja kauplejate tervisega.

«Vallavalitsuse ei toeta sel aastal Lindora laada toimumist, sest seoses COVID-19 viiruse levikuga on nii palju asjaolusid, mille tõttu on sel aastal mõistlik Lindora laat ära jätta,» ütles Võru vallavanem Kalmer Puusepp.

Lindora laat on Lindora teeristis, Setomaa ja Võrumaa piiril peetav traditsiooniline sügislaat, kus kaubeldakse nii toidu, käsitöö kui ka tööstuskaupadega, aga ka eluskaubaga: põrsaste, lammaste, kasside, koerte, kanade ja hanedega. Laat on omamoodi kodukandi kokkutulek, kuhu tulevad kohalikud inimesed ja need, keda elu kaugemalekaugemale kandnud on.

Võru- ja Setomaa piiril toimuvale laadale toimub kauplejate paigutamine nende saabumise järjekorras. Esimesed kaupmehed on laada legendaarses „elavas järjekorras“ reeglinakohal juba mitu nädalat varem, et endale nii parem müügikoht kindlustada.

Loodetavasti saab laat oma traditsiooni jätkata tuleval aastal.

Märksõnad
Tagasi üles