Leok teenis MM-etapil 14. koha

Tanel Leok Itaalias võistlemas.

FOTO: July-Julie Cogis/MXMania

Motokrossi MM-võistluste 11. etapp leidis aset Itaalias Mantova krossirajal.

Hooaja parima võistluse tegi A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Tanel Leok, võrumaalane saavutas MXGP klassis 14. koha.

Kvalifikatsioonis sõitis Leok välja 17. ringiaja. Avasõidu alguses jäi ta esikahekümnest välja, kuid tõusis kiiresti punktikohale.

Seejärel tuli sisse sõiduviga ja Leok langes taas punktikohalt välja. Sõidu teine pool õnnestus taas paremini ning Leok teenis 17. koha.

Võitis Tim Gajser Sloveeniast. Tugevas lõpus tõusis teiseks Glenn Coldenhoff Hollandist, kolmandana lõpetas hispaanlane Jorge Prado.

Teise sõidu algus õnnestus Leokil palju paremini, kui ta võttis stardi järel sisse 15. koha. Sõidu jooksul õnnestus tal veel kahest konkurendist ka mööduda ning finišisse jõudis ta 13. kohal, mis on tema selle hooaja parim tulemus. Võitis itaallane Cairoli, Gajser lõpetas teisena ja Jeremy Seewer Šveitsist kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis Leok 12 punktiga 14. koha. Esikoht läks 47 punktiga Gajserile, teine oli 41 punktiga Cairoli ja kolmas 38 punktiga Coldenhoff. Sarja kokkuvõttes on Leok 41 punktiga 23. kohal. 

Tagasi üles
Back