P, 4.06.2023

Pool sajandit raamatukogu juhatanud Kaie Tähe siirdus pensionile

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Vallajuhid soovisid teenekale raamatukogujuhatajale head pensionipõlve algust.
Vallajuhid soovisid teenekale raamatukogujuhatajale head pensionipõlve algust. Foto: Tõrva vallavalitsus

Aastast 1967 Helme raamatukogu juhtinud Kaie Tähe otsustas anda teatepulga edasi ning alustada väljateenitud pensionipõlve nautimist.

13. oktoobril, mil Helme raamatukogul täitub ühtlasi 92. tegutsemisaasta, käisid Kaiet pikaajalise teeneka töö eest tänamas Tõrva vallavanem Maido Ruusmann ja Tõrva abivallavanem Lauri Drubinš.

«Vähe on inimesi, kes on olnud nii pikki aastaid pühendunud oma tööle ja seda südamega teinud,» sõnas Ruusmann. «Soovime Kaiele rahulikku pensionipõlve ning kindlasti oleme valmis teda toetama tema ideede elluviimisel ka tulevikus. Aga eelkõige soovime Kaiele tugevat tervist, on aeg rohkem ka endale tähelepanu pöörata, teistele on selle 53 raamatukogu veduri ametiaasta jooksul aega ja hinge pühendatud enam kui veel.»

Kaie Tähe sündis Otepää lähedal ning asus kohe peale kooli lõpetamist tööle Helme raamatukogus, kus töötas tähelepanuväärsed 53 aastat. Raamatukogu juhi töö kõrvalt on Kaia töötanud ka Tõrva kultuurimajas kunstilise juhina ning ta on panustanud palju kodulinn Tõrva kultuurilisse tegevusse. Kaie Tähe on olnud ka Tõrva linnavolikogu liige ning teda on autasustatud Tõrva linna kuld- ja hõbemärgiga.

Pensionipõlvega algust teinud Kaie aga käed täiesti rüpes istuma ei plaani jääda, vaid mõlgutab mõtteid ürituste korraldamisest ja uutest väljakutsetest kultuurivaldkonnas.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles