Algasid Puka kooli ehitustööd

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Puka kooli laiendusel on alanud pinnasetööd.
Puka kooli laiendusel on alanud pinnasetööd. Foto: Monika Otrokova

Oktoobri algul andis Otepää vallavalitsus välja ehitusloa Puka kooli laiendamiseks ja ümberehitamiseks ning praeguseks on ehitustöö käima läinud.

Otepää vallavalitsuse tehniline konsultant Ake Andressoo ütles, et hetkel käib ehituseks kõlbmatu pinnase koorimine, seejärel kaevatakse valmis vundamendi koht ning hakatakse ehitama uue koolihoone põhikonstruktsioone.

Andressoo lisas, et uus, L-kujuline koolihoone ehitatakse olemasoleva võimla lõuna ja ida küljele, mis peaks valmis saama järgmise aasta mais. Senimaani toimub õppetöö veel koolimaja vanas osas. Pärast uue koolihoone valmimist kolitakse õppetöö vanast osast uude. Vana koolimaja lammutatakse, selle asemel hakkab olema haljasala. Galerii lammutatakse 2020. aasta oktoobris.

Puka kooli tulevane väljanägemine.
Puka kooli tulevane väljanägemine. Foto: eskiis

«Uut kooliaastat saavad Puka lapsed juba alustada uues koolimajas,» sõnas Otepää vallavanem Jaanus Barkala. «Tegemist on märgilise tegevusega, see tähistab aastaid väldanud vaidluste lõppu millest kogukond on juba väsinud. Puka lapsed ja õpetajad on aastaid oodanud uut kooli ja lõpuks on see reaalselt valmimas.»

Puka kooli laiendamis- ja ümberehitamisprojekti maksumus on 1,9 miljonit eurot. Projekt on saanud toetust meetmest «Koolivõrgu korrastamine». Puka kooli ehitab OÜ Mapri Ehitus, omanikujärelevalvet teostab AS Infragate Eesti.

Olemasolev vana õppehoone oli rajatud ca 500 õpilase tarbeks. Projektiga ehitatavas hoones on planeeritud 90 õppekohta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles