Mooste poistebänd otsib nime

1 min lugemist
Bändis mängib Reinhold Omel (vasakult) basskitarri, Uku Zolgo ja Mihkel Sildoja Teppo-lõõtsa ning Robert Koor kitarri. FOTO: Krista Sildoja/Mooste Rahvamuusikakool

Pole just tavaline, et juba peaaegu kolm aastat tegutsenud ansamblil veel nime pole. Mooste rahvamuusikakooli poistebändiga on aga nii läinud.

Kooli eestvedaja Krista Sildoja sõnul alustas kollektiiv õpilasansamblina 2018. aasta jaanuaris parajasti kooli tööle tulnud õpetaja Ott Kaasiku käe all. «Minu kindel visioon oli, et kui majja saabub õpetama elukutseline bändimuusik, peab ta oma kogemust edasi jagama just poistele. Saimegi poistebändi kokku.»

Õpilasbänd, kuhu kuuluvad Reinhold Omel, Uku Zolgo (Teppo-lõõts), Mihkel Sildoja (Teppo-lõõts) ja Robert Koor (kitarr) tegutseb õpetaja Kaasiku eestvedamisel siiani. «Kõik õpilasbändid ei kõla kohe hästi ega jää püsima. Need poisid sulasid vaevata ühte,» rääkis Sildoja.

Õpetaja Kaasiku juhendamisel mängitakse pärimusmuusikat nii Eestist kui mujalt, sekka rahvamuusika tundega autorilugusid. Näiteks Tõnu Raadiku «Muinasjutt» kõlab Sildoja sõnul kahel Teppo-lõõtsal muhedalt.

Poisid on esinenud peamiselt Põlva maakonnas, eelkõige rahvamuusikakooli ja kohaliku mõisakooli sündmustel, kus nad kõik õpivad. Samuti on nad osalenud kahel suure laulu- ja tantsupeo osana peetud vabariiklikul rahvamuusikapeol Tallinnas.

Praegu valmistuvad poisid vabariiklikuks noorte pärimusbändide konkursiks 28. oktoobril Viljandis. Lisaks oma õpetajale juhendab neid sel puhul mentorina Heino Elleri nimelise muusikakooli pärimusmuusikaosakonna juhataja Arno Tamm.

Samas vanusegrupis kandideerivad ka Valga muusikakooli pärimusbänd Kirekind ja Viljandi muusikakooli kandleansambel.

Kui juba konkurss, on vaja ka bändile nime. Sildoja ja Tamm pakkusid poistele välja eri nimesid, poistele aga ükski väga ei meeldinud. Nii on ansambel siiani nimeta. Aeg-ajalt hüütakse end aga Rabaharakateks. 

Seotud lood
14.10.2020 19.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto