R, 9.12.2022

VIDEOLUGU ⟩ Restod pakkusid sügisnädalaks erilist turgutust

Arved Breidaks
, reporter
Restod pakkusid sügisnädalaks erilist turgutust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kolmeteistkümnes omanäolises toidukohas Võru- ja Põlvamaal pandi sel nädalal välja sügisest inspireeritud erimenüüd kui toimus kohalikku toidukultuuri edendava Uma Mekk järjekordne kohvikute ja restoranide nädal.

«Meie kohvik võtab esimest korda osa sellest restoranide nädalast, kuigi plaan on juba mõnda aega tagasi olnud,» rääkis Mikitamäel omanimelist Vanavalgõ kohvitarõ pidav Inara Luigas. «Sel aastal mõtlesime, et proovime ära ja tänase (laupäeva) seisuga võib öelda, et see oli õige otsus, et me siia ketti tulime ja restoranide ja kohvikute nädalat peame.»

Inara kohvitare kolmekäigulise erimenüü juhatas sisse võis praetud kivialune sõir, pearoaks pakuti isetehtud pelmeene ning kohvikõrvaseks desserdiks olid samuti isevalmistatud küpsisepuravikud.

«See on hea algatus, sest sügis on pikk, rahvast väga palju ringi ei liigu, aga kui olla sellise ürituse ketis, siis reklaamitakse kõik ühtemoodi välja, inimesed saavad teada, teevad valikuid ja tulevad sööma,» sõnas Inara Luigas.

Mikitamäelt paarkümmend kilomeetrit lõuna pool asuva Piusa küla kunagises kauplusehoones lõi lõppenud suvel uksed lahti uus toidukoht nimega Klunker, kus toit valmib peaasjalikult lageda taeva all grillil. Kuigi uues asukohas, pole Klunkri perenaine Eliise Glaser Uma Meki kohvikute nädalal sugugi esimest korda osalemas.

«Esmakordselt osalesime sõbrannadega kuus aastat tagasi viimasel hetkel, kui osalejad olid juba lukku pandud. Aga mõtlesime, et sügisene aeg, midagi väga teha ei olnud, vaatame, kas rahvast tuleb,» rääkis Eliise. «Tegelikult esimene aasta läks meil väga hästi ja kõik järgnevad aastad on veel paremini läinud.»

Tollal Piusa külastuskeskuses asunud kohvikupinnast otsustas Elise aga loobuda ning plaanis käesoleva aasta hakul sootuks välismaale tööle minna. Ent kevadel puhkenud koroonapandeemia sundis tegevust leidma kodukandis. Pärast jaanipäeva avaski Eliise koos kahe kaaslasega Piusal kõrtsi.

«Külalisi on käinud väga palju,» rõõmustas ta. «Eestlasi kõige rohkem, aga on ka välismaalasi olnud. Sellega on meil vedanud, et Piusa ei pea endale nime tegema, koobaste pärast tullakse nagunii.»

Piusa kõrtsi firmaroaks on peakokk Raul Liebenau valmistatud burger koos värskete friikartulitega. Grillil valmivad ka eelroaks olev sibulas praetud kukeseened koos singiga ning desserdiks on ebagüdooniajäätis.

«Kõige populaarsemad on burgerid ja need on ka rahvusvaheliselt tuntud, sest tagasisidet oleme saanud Moskvast, Helsingist,» kiitis Eliise Glaser.

Uma Meki kevadine kohvikute nädal tuli ära jätta puhkenud koroonapandeemia tõttu ning kuri nakkushaigus mõjutab toidukohtade tegevust ka sügisel. «Sel nädalal on [reedehommikuse seisuga] käinud kusagil 70 külastaja ringis ja kolme päeva jooksul on oodata veel umbes 110 külastajat,» rääkis Eliise Glaser. «Suured lauad, mis broneeriti aegsasti ette, on mitmed tühistatud. Ma arvan, et see on suuresti tingitud haigustest, et kui keegi seltskonnast jääb haigeks, siis nad ei tule ja tühistavad broneeringu. Aga perekondi ja sõpruskondi on väga palju, kes on käinud eelnevalt ja ka praegu.»

Kuigi koroonaviirus on välisturismi kokku kuivatanud, loodetakse nii Piusal kui Mikitamäel, et väga soodne siseturismisuvi saab järgmisel aastal sama eduka jätku.

«Suvi oli väga ilus. Tegime valearvestuse, sest pidanuks rohkem rahvast tööle võtma,» tõdes Inara Luigas. «Tuleval suvel plaanime suurema meeskonna ja hoiame uksed iga päev lahti.»

Uma Mekk on ajaloolisel Võrumaal ja Setomaal tegutsevaid toidu- ja joogitootjaid ning toitlustajaid ühendav kaubamärk, mis garanteerib kauba kohaliku päritolu.

Märksõnad
Tagasi üles