P, 4.12.2022

Setod korraldavad Värskas oma mardilaada

LEPM
Setod korraldavad Värskas oma mardilaada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laadal pakutakse Setomaa ja piirkonna käsitööd, kuid antakse võimalus tuua müüki ka talutooteid.
Laadal pakutakse Setomaa ja piirkonna käsitööd, kuid antakse võimalus tuua müüki ka talutooteid. Foto: Setomaa vallavalitsus

Setomaa värske õhk ja aastate jooksul kogunenud tarkus eripalgelisi rahvaüritusi korraldada saab uuesti kinnitust Värskas 6. novembril toimuval mardilaadal.

Setomaa laat toimub Värska Talumuuseumi õuel ja oodatud on kõik lähikondsed ja kaugemaltki tulnud, kel tahtmist üks kena hilissügispäev veeta nii ostes kui kaubeldes.

Setomaa vallavalitsuse teatel võeti laat plaani vaatamata maailmas valitsevale keerulisele olukorrale rahvarohkete ürituste  korraldamisel. Teiste hulgas jättis covid19 haigusepuhang ära palavalt armastatud ja traditsioonilise mardilaada Tallinnas. Piirkonna naised ei istu aga käed rüpes, vaid otsustasid korralda seekordse laada oma koduõuel.

Laada peakorraldaja ja Seto Käsitüü Kogo esinaine Ingrit Kala sõnas, et aastaid on Tallinnas mardilaadal käidud ning oldud isegi seal peakülalise staatuses.

„Tallinna mardilaat on meile alati meeldinud ja seal on läinud hästi - meid on üles leitud ning ettevõtjatel on olnud võimalus seal müüa. Ei jäänudki muud üle, kui panna pead ja jõud kokku ja ise kohapeal laat teha,“ rääkis Kala.

Värskas toimuval laadal pakutakse palju Setomaa ja piirkonna käsitööd, kuid antakse võimalus tuua müüki ka talutooteid. Samuti on oodatud vanavara müüjad ning muu hea eestimaine.

Korraldajad lubavad, et muuseumi juures toimub erinevaid tegevusi nii lastele, suurtele ja väikestele. Programm algab kell 11 ja kestab umbes kella neljani. Tasuta saab tutvuda muuseumiga ja sealsete väljapanekutega.

„Kohal on mitmed Setomaa esinejad ja ka päevajuht ning igal juhul tõotab tulle lõbus ja meeleolukas ettevõtmine. Tsäimaja pakub nii sooja jooki kui sööki, “ kinnitab Ingrit Kala.

«Kuna Lindora laata tänavu ei toimu, siis lambaliha peaks meie laadalt ikka saama, rääkimata lõngast nahast või sokkidest. Kindlasti leiab ka seto rahvarõivaid,“ lisas korraldaja.

Märksõnad
Tagasi üles