Munamäe–Võru maastikujooksul särasid Eno Vahtra ja Helen Bell

Madis Perli
Helen Bell hooaja üle nuriseda ei saa: viie etapivõiduga oli sarja üldvõit tõsiasi. Foto: Külli Leola/Võrumaa Spordiliit

Hiljuti sai 36. korda peetud Munamäe–Võru maastikujooksuga lõppakordi kümnes Võrumaa pikamaajooksude sari.

Suure Munamäe jalamilt Võrru Kubija spordibaasi juurde kulgenud 14-kilomeetrisel põhijooksul, kus stardi ja finiši kõrguste vahe oli 193 meetrit, noppis hooaja neljanda võidu Tartumaa jooksja Eno Vahtra, kes läbis raja ajaga 49.50. Minut ja neli sekundit hiljem lõpetas Võru Lõunalõvi esindaja Rauno Jallai. Kolmanda koha sai Jürgen Joonas orienteerumisklubist Võru (+2.07).

Koguni viienda etapivõidu võttis naiste arvestuses Võrumaa jooksja Helen Bell, kellel kulus raja läbimiseks 58.09. Teise koha sai Põlvamaalt pärit Anette Kasemets, kes esindab Võru suusaklubi (+3.18). Poodiumi madalaimale astmele jooksis Lilian Jõesaar Areal Teamist (+4.13). Põhijooksul tegi kaasa 180 osalejat.