Hakkame santima!

LEPM
Copy
Sanditajaks kirjapanek ei eelda kõikide küllakutsete vastuvõtmist.
Sanditajaks kirjapanek ei eelda kõikide küllakutsete vastuvõtmist. Foto: Andres Treial (zoomfoto.ee)

Eestis on palju kodusid, kes ootavad novembrikuus pikisilmi külla mardisante.

Mõnda metsatallu või kortermajja ei ole mardiõnn jõudnud juba aastaid ja mardisantide jaoks hoolega valmis pannud annid on jäänud jagamata, õnn kodudesse viimata. Moodsad ajad nõuavad uut lähenemist!

Eesti Folkloorinõukogu ootab kõiki sõpruskondi, peresid, huviringide ja kollektiivide liikmeid end kirja panema mardisantidena, keda saab mardilaupäeval koju kutsuda, et õnn jõuaks võimalikult paljudesse Eestimaa kodudesse. 

Toimi järgmiselt:

mine kodulehele hakkamesantima.ee;

kliki avalehel „Suur mardi- ja kadrisantide rahvaloendus“ ja pane oma mardipere kontaktandmed kirja;

registreerida saad oma mardipere 31. oktoobrini.

Mardiperede kontaktid lisatakse kodulehele hakkamesantima.ee ning sealt on võimalik kodudel (või ka töökollektiividel) 1.-9. novembrini  mardiperedega ise otse ühendust võtta, et sanditamiseks sobilik aeg kokku leppida. Sanditajaks kirjapanek ei eelda kõikide küllakutsete vastuvõtmist – täpsed kokkulepped peredega sõlmitakse omavahel.

Mardisandiks minejale on heaks ettevalmistuseks kodulehel hakkamesantima.ee olevad õppematerjalid ja kostüümiideed, „Hakkame santima!“ raamat ja erinevad õppevideod. Alates augustist on toimunud kõikides Eesti maakondades ka mardikombestiku koolitused. 

Neil, kelle jaoks pigem traditsioonilisel viisil martijooksmine mokkamööda on, palub folkloorinõukogu oma mardipere liikmed enne või pärast sanditamist kirja panna „Suurel mardi- ja kadrisantide rahvaloendusel“, mis toimub tänavu juba kolmandat korda. 

Tagasi üles