Võrumaalased näitasid uhkeid õhulende

Eesti võistkondlikud meistrid: kulla sai Nõmme tiim, hõbeda Otepää ja pronksi Võru klubi esindus. Foto: Malle Elvet

Tehvandi 90-meetrisel hüppemäel pühapäeval peetud suviste suusahüpete Eesti meistrivõistlustel noppisid enim säravaid auhindu võrulased: Andsumäe ja Võru suusaklubide kasvandikud.

Võistlejaid oli suusahüpete Eesti meistrivõistlustel kokku 16. Meestest tuli Eesti meistriks ülekaaluka eduga Võru spordikooli / Andsumäe spordiklubi esindaja Martti Nõmme (27), kes ainsana tegi individuaalvõistluses üle 90-meetriseid hüpped: 99,5 ja 96,5 meetrit. Hõbeda sai Nõmme suusaklubi esindaja Markus Kägu, pronksi Andreas Ilves Elva suusaklubist. Pingelisim heitlus käiski Kägu ja päev varem kahevõistluses Eesti meistriks tulnud Ilvese vahel.

Naistest krooniti Eesti meistriks samuti Võru spordikooli / Andsumäe spordiklubi esindav Annemarii Bendi (19), tema õhulennud olid 83,5 ja 86,5 meetri pikkused. Hõbe ja pronks pandi kaela Bendi klubikaaslastele Triinu Hausenbergile ja Carena Roometsale. Sama kolmik teenis medalid ka juunioride arvestuses.

M16 arvestuses tuli individuaalmeistriks võrulane Sten-Jörgen Leis, tema hüpete pikkused olid 79 ja 75 meetrit.

Triode tuleproov

Meeskondlikus võistluses, kus igal võistlejal tuli teha kaks hüpet, osales viis kolmeliikmelist tiimi, nende seas üks naiskond. Nii pärjati Võru trio Roomets, Hausenberg ja Bendi Eesti suusahüpete meistriteks.

Meestest võitis Eesti meistri tiitli Nõmme suusaklubi trio: Karel Rammo, Markus Kägu ja Taavi Pappel. Hõbemedalid teenisid Otepää suusahüppajad Andreas Aaliste, Stever Liivamägi ja Karl-August Tiirmaa. Pronksi võitis Võru tiim: Sten-Jörgen Leis, Martti Nõmme ja Markus Pungar.

Meeskondliku võistluse teine hüppevoor kulmineerus võrulase Martti Nõmme suurepärase 100-meetrise õhulennuga.

Päev varem kahevõistluses kulla võitnud Andreas Ilves ja hõbeda teeninud Han Hendrik Piho võistlesid meeskondlikus võistluses segatiimis, mis klubide arvestuses ei konkureerinud. «Mõlemal päeval olid tingimused võistlemiseks head. Tuult ei olnud,» sõnas suurest spordist loobunud Piho pühapäeval.

Meeskondlikus võistluses pronksmedali võitnud võrulaste trio: Martti Nõmme(paremal), Sten-Jörgen Leis (vasakul) ja Markus Pungar (ees) Foto: Malle Elvet

Kõrged stiilipunktid

Suusahüpete meistrivõistluste meeskondliku võistluse teine hüppevoor kulmineerus võrulase Martti Nõmme suurepärase 100-meetrise õhulennuga.

«Pühendasin tänase hea võistluse oma pisipojale Otile, meie pere esiklapsele, kes sündis viis päeva enne tänast võistlust. Ise alustasin suusahüpetega Andsumäel kaheksa-aastasena. Väga rõõmustab tänane 100-meetrine hüpe oma koduses tiimis,» rääkis särasilmi vastne Eesti meister.

Kuigi Nõmme lahkus selle aasta alguses seoses isikliku elu ja tööga võistlusspordist, soovib ta kodustel võistlustel ikka starti tulla. «Elan nüüd Tartus, aasta jooksul olen vaid 10–12 korda hüpanud, viimati Tehvandil septembris. Eks ligi 20 aastat alaga tegelemine on jätnud ikka hüppamise tunnetuse,» lisas Nõmme. Ta teenis individuaalvõistlusel kohtunikelt ka kõrgeimad stiilipunktid.

Põhjust rõõmustada oli ka Võru treeneril Olev Rootsil. «Tunnen eriti head meelt Võru meeskonna pronksmedali üle. Viimati olid mu kasvandikud meeskonnana poodiumil 15 aastat tagasi. Siis saadi hõbemedal. Kaua aastaid ei ole saanud klubi meeste võistkonda välja panna. Pole jätkunud kolme poissi,» põhjendas Roots. Samas teeb treeneri meeleolu nukraks asjaolu, et Triinu Hausenberg otsustas sügisel Tartusse gümnaasiumisse õppima mineku järel seada olulisemale kohale õpingud, mitte sportimise.