Valga ansambel võitis esikoha

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Copy
Kirekinnas mängivad Liina-Mai Põldsepp (eest vasakult), Emma Hansson, Marleen Vodi, Gerda Ly Käis, Karl Peegel ja Tormi Rattasepp (taga lõõtspilliga).
Kirekinnas mängivad Liina-Mai Põldsepp (eest vasakult), Emma Hansson, Marleen Vodi, Gerda Ly Käis, Karl Peegel ja Tormi Rattasepp (taga lõõtspilliga). Foto: Koidu Ahk/Valga Muusikakool

Tänavuse Noorte Pärimusbändide konkursi võitis Duo Mann ja Juula. Noorema vanuseklassi parimaks tunnistati Valga muusikakooli ansambel Kirekind.

Valga ansambel, kuhu kuuluvad väikekandle mängijad Marleen Vodi, Gerda Ly Käis ja Emma Hansson, viiuldaja Liina-Mai Põldsepp, kitarrimängija Karl Peegel ja lõõtsamees Tormi Rattasepp, saab koju viia 300-eurose preemia ning esinemisvõimaluse järgmise Viljandi pärimusmuusika festivali rohelisel laval. Ansamblit juhendavad Koidu Ahk ja Meelika Hainsoo.

Võidu tõi Kirekindile ühtne ansamblikooslus. «Valga bänd jäi silma kvaliteedi, mitmekesisuse, kõlavärvi ja rütmide poolest. Neid oli mõnus ja kerge kuulata,» rääkis žürii liige Cätlin Mägi.

Publiku lemmiku tiitli viis koju kaasa Mooste poistebänd, kuhu kuuluvad Teppo-lõõtsa mängivad Uku Zolgo ja Mihkel Sildoja, basskitarrist Reinhold Omel ja kitarrist Robert Koor. Ansamblit juhendab Ott Kaasik.

Mooste rahvamuusikakooli poistebändis mängib Reinhold Omel (vasakult) basskitarri, Uku Zolgo ja Mihkel Sildoja Teppo-lõõtsa ning Robert Koor kitarri.
Mooste rahvamuusikakooli poistebändis mängib Reinhold Omel (vasakult) basskitarri, Uku Zolgo ja Mihkel Sildoja Teppo-lõõtsa ning Robert Koor kitarri. Foto: Krista Sildoja/Mooste Rahvamuusikakool

Lõppvõistlusel osales 8 bändi, neist kolm nooremas, kuni 16-aastaste vanuseklassis.

Tagasi üles