Parima praktikandi konkursil jagus Põlvamaale tunnustusi

LEPM
Copy
Parimad praktikandid (vasakult) Katrin Reidla, Antonio Lustrissimi, Taavi Salum ja Andreas Tigasing.
Parimad praktikandid (vasakult) Katrin Reidla, Antonio Lustrissimi, Taavi Salum ja Andreas Tigasing. Foto: Raigo Pajula

Eesti tööandjate keskliidu konkursi Praktik Cum Laude parim praktikant kutsehariduses on Viluste noormees Andreas Tigasing. Parimaks praktikandiks töökohapõhises õppes tunnistati aga SA Maarja Küla praktikant Katrin Reidla. 

Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi Praktik Cum Laude võitjad selgusid 57 kandidaadi hulgast. Auhinnatud praktikandid tulevad Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusest, Ericsson Eestist, Eesti Energiast ja Maarja Külast.

Parim praktikant kutsehariduses on Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse praktikant Andreas Tigasing, kes õpib Tartu Kutsehariduskeskuses IT-süsteemide nooremspetsialistiks. Viluste Põhikooli lõpetanud ja Vilustes elava noormehe töö siseturvalisuse vallas oli eriti vastutusrikas, kuna praktika langes ajale, mil riigis kuulutati välja eriolukord ja kõik töötajad läksid kodukontoritesse.

Oma praktika sooritas Tigasing Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuses, mis tegeleb politsei, piirivalve ja päästeameti infosüsteemide haldusega. Võru kontoris läbitud praktika jooksul sai ta tegeleda tarkvarade, prinditeenuse, võrguteenuste ja arvutitöökoha paigaldamise ja seadistamisega aga paigaldada ka eritehnikaseadmeid ning hallata mobiiliseadmeid.

Praktikajuhendaja Martin Morel kiitis Andrease väga häid erialaoskusi aga ka tema kohusetundlikkust, motiveeritust ja koostöövalmidust. Suurepäraste tulemuste eest esitas SMIT Andrease Tööandjate Keskliidu korraldatud parima praktikandi konkursile, kus tänavu oli kokku 57 tiitlipretendenti.

Praktikakoha leidis Andreas kooli praktikajuhendaja Hellika Ivanov-Simsoni soovitusel ning see osutus väga heaks valikuks. «Enamus praktikaülesandeid oli võrguseadmete või arvutitöökoha seadmete vahetus ja dokumenteerimine. Alguses oli juhendamist rohkem vaja, aga pärast sain iseseisvalt hakkama.  See oli hea kogemus ning tegelikult tahaks ma peale kutsehariduskeskuse lõpetamist sinna tagasi tööle saada,»  loodab Andreas.

Vastne praktik cum laude on lõpetanud Põlvamaal Viluste põhikooli. «Ma olin arvutitega juba siis sõber, nii et esimene ja ainuke valik oli kandideerida Tartu Kutsehariduskeskusse IT-d õppima. Seni on koolis ka väga hästi läinud. Jäänud on teine praktikaperiood, mille raames tuleb mõne asutuse teenused pilve viia, see on selline pilveteenuste projekti praktika. Ja kevadel saab minu kolm aastat õppimist läbi, lõpetan kooli,» märkis ta.

Parim praktikant töökohapõhises õppes on Põlvamaal asuva SA Maarja Küla praktikant Katrin Reidla, kes õpib Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis tegevusjuhendajaks. Katrini ülesanne praktikal oli toetada intellektipuuetega noori täiskasvanuid nende igapäevastes tegevustes. Tööandja sõnul oskas ta leida üles inimese soovid, arvestada tema harjumustega ning kuulata tugivõrgustiku ootusi ning kõik selle ka ellu viia.

„Tööandjate jaoks on heade praktikiste oskustega töötajad kulda väärt. Teeme Praktik Cum Laude konkurssi just seetõttu, et neid tublisid inimesi esile tõsta,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas. „Tööandjate sõnul oli praktikantidest reaalselt kasu – nad tõid kaasa uusi teadmisi ja elavdasid meeskondi, õpetasid kolleege ning tegid ära hulga vajalikku tööd. Tulu on mõlemapoolne - paljud neist said juba tööpakkumise või kutse naasta praktikale ka tuleval aastal,“ sõnas Aas. 

Parim praktikant kõrghariduses on AS Ericsson Eesti praktikant Taavi Salum, kes õpib Tallinna Tehnikakõrgkoolis elektritehnika erialal. Taavi paistab silma oma järjekindlusega ning oli samas ettevõttes praktikal juba viiendat korda. Iga kord küll erinevas inseneri rollis ja mõtestades, mida tuleb endas veel arendada. 

Parim praktikant välistudengite kategoorias on AS Eesti Energia praktikant Antonio Lustrissimi, kes õpib Tallinna Tehnikaülikoolis keskkonnatehnikat ja juhtimist. Ta analüüsis küttesektoris toimuvat ning otsis võimalusi lisandväärtuse loomiseks. Ettevõtte sõnul oli ta vastutustundlik ja kasutas ära iga võimaluse võtta praktikast maksimumi ning luua oma tööga ettevõttele väärtust. 

Internetihääletusega valiti sotsiaalmeedias publiku lemmikuks Sigrid Sikk, kes oli praktikal Swedbank Eesti AS-is. Tallinna Tehnikaülikooli avaliku halduse ja riigiteaduste tudeng panustas praktikal panga sotsiaalmeedia ja toetustegevustesse.

„Kui õppeasutused ja ettevõtjad panevad oma jõud kokku üheskoos praktikat korraldades, võidavad sellest kõik osapooled, kogu ühiskond. Praktikandid saavad hindamatu kogemuse, mis annab julgust töömaailma sisenemiseks. Ettevõtted saavad töötajad, kelle koolitamises nad ise on osalenud. Koolidel aga on võimalus õppe korraldamisel veelgi enam arvestada ettevõtete vajadustega,“ sõnas Haridus- ja Teadusminister Mailis Reps.

Viiendat korda toimuval Eesti Tööandjate Keskliidu konkursil „Praktik Cum Laude“ osales rekordarv inimesi, kes saavutasid eelmisel õppeaastal praktika jooksul silmapaistvaid tulemusi. Kandidaate esitasid tööandjad üle kogu Eesti.

Konkursil panid omapoolsed auhinnad praktika juhendajatele välja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor koos Ülemiste City-ga. Rektor Mait Rungi sõnul on nende kool rakenduskõrgkool, mis tähendab, et praktilised kogemused ja õpitu rakendamine on nende jaoks olulised. „Rakendame ühe esimese kõrgkoolina Eestis töökohapõhist õpipoisiõpet ja praktikat laialdaselt ning seetõttu on meil heameel panustada ka konkurssi, mis väärtustab koostööd ettevõtete ja koolide vahel,“ ütles Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor rektor.

„Praktik Cum Laude“ konkurssi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Haridus- ja Noorteametiga. Projekti rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles