R, 9.12.2022

Küsitlus: kui pingsalt olete jälginud USA presidendivalimisi?

Tomi Saluveer
, reporter
Küsitlus: kui pingsalt olete jälginud USA presidendivalimisi?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jalmar Vabarna
Jalmar Vabarna Foto: Marko Saarm

Jalmar Vabarna, muusik, mitme ansambli liige

«Ma ei hoia pingsalt silma peal, küll huvitab mind tulemus. See on mõnes mõttes naljanumber, mis seal toimub. Üks kandidaat kuulutab ennast presidendiks, kui tegelikult pole tulemused veel lõplikud.

Toimuv mõjutab kogu maailma ja sama moodi Eesti poliitikat, sest ka meie seas on neid, kes järgivad seda, mida Trump ütleb.»

Mari Kalkun
Mari Kalkun Foto: Marko Saarm

Mari Kalkun, muusik ja helilooja

«Jälgin huviga, sest see näitab, millises suunas rahva enamus kaldub. Kuigi meie arvamusest midagi otseselt ei sõltu, oleme muusikutena suur üleilmne kogukond. Seetõttu elan kaasa ka USAs elavatele kunstnikele ja muusikutele.

Minu hinnangul ei ole Trump koroonakriisiga sugugi hästi toime tulnud. 90 protsenti USAs asuvatest kontserdipaikadest ähvardab sulgemine. Kõigil on praegu raske, seda enam vajab maailm tarku ja laia silmaringiga juhte.»

Navitrolla
Navitrolla Foto: Sille Annuk

Heiki Trolla, Navitrolla nime all tuntud kunstnik

«Kuna meedia on seda teemat paksult täis, jääb midagi ikka noka vahele. Kuid olen selle vastu täiesti ükskõikne. Sama hästi võiksime arutada, kas päike homme tõuseb ja mis kell ning kas see mõjutab meie elu. Tõuseb niikuinii ja see pole meie asi: tuleb tegeleda oma asjadega.

Mis see meile annab, kui muretseme USA presidendi pärast? Samamoodi võiksime muretseda näiteks Hiina presidendi või härra Putini tervise pärast. Las USA valib ise oma presidenti ning nad saavad sellise, nagu väärt on.»

Aapo Ilves
Aapo Ilves Foto: Mihkel Maripuu

Aapo Ilves, kirjanik, kunstnik ja muusik

«Ma ei ole ameeriklane, seega presidendikandidaatide seas puudub eelistus: ei hüppa lakke, ei hakka nutma ega pane kuhugi küünalt. Ma ei tea, kuidas need kandidaadid nii kaugele on jõudnud, kuid ega sealt midagi head paista.»

Kait Tamra
Kait Tamra Foto: Arved Breidaks

Kait Tamra, laulja ja helilooja

«Pole eraldi jälginud, kuid eks seda teemat tuleb uudistes ju uksest ja aknast. Pole aga sellega väga kursis, pole süvenenud. Minu poliitilised võitlused on 80ndate lõpus peetud, praegu katsun ennast selliste asjadega mitte närvi ajada. Kõik taandub sellele, et ilusate sõnade taga on raha- ja võimuahnus, võib-olla ka mingi vaimne kiiks, et võimul olla. Väga harva, kui poliitikasse satub mõni aateline inimene.»

Märksõnad
Tagasi üles