K, 7.12.2022

Tanel Leok tuli viimasel MM-etapil 21. kohale

Lõuna-Eesti Postimees
Tanel Leok tuli viimasel MM-etapil 21. kohale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tanel Leok sarja viimasel etapil
Tanel Leok sarja viimasel etapil Foto: MX Mania

Motokrossi maailmameistrivõistluste sari sai pühapäeval lõpu hooaja viimase etapiga Itaalias. MXGP klassis tuli Võrumaa mees Tanel Leok 21. kohale. Etapivõidu teenis Tim Gajser.

MXGP klassis sai viimasel etapil võimaluse osaleda ka teine võrumaalane, laupäeval EMX Open klassis Euroopa meistriks tulnud Karel Kutsar. Nii Leoki kui ka Kutsari esimese sõidu algus kahjuks ebaõnnestus kukkumiste tõttu. Leok suutis siiski lõpuks punktikohale tõusta ja finišis oli ta kaheksateistkümnendana. Karel Kutsar lõpetas sõidu 23. kohal.

Esikohale pidasid duelli Tim Gajser Sloveeniast ja Romain Febvre Prantsusmaalt. Stardi järel asus liidriks küll Gajser, kuid peagi sai Febvre temast mööda. Gajser üritas uuesti möödasõitu kogu ülejäänud aja, kuid see tal ei õnnestunud ja Febvre võttis võidu. Kolmandana lõpetas sõidu Jeremy Seewer Šveitsist.

Teise sõidu stardis jäid mõlemad meie mehed taas viimaste sekka. Paremat kiirust suutis näidata Tanel Leok, kes sõidu lõpuks suutis 18. kohale tõusta. Karel Kutsar näitas sõidu esimeses pooles samuti head minekut, kuid lõpus andis ta tempos järele ning finišis oli ta 22. Sõidu võitis maailmameister Tim Gajser, teisena lõpetas Romain Febvre ja kolmanda karjääri viimase sõidu teinud Gautier Paulin Prantsusmaalt.

Hooaja kokkuvõttes Seeweriga teise koha peale võistelnud Antonio Cairoli Itaaliast sõideti stardis rajalt välja ning lisaks sai tema tsikkel kannatada. Seega pidi üheksakordne maailmameister sõidu katkestama ja kaotas sellega ka teise koha hooaja kokkuvõttes.

Etapi kokkuvõttes oli Tanel Leok kuue punktiga 21. Kutsar punkte ei teeninud ja talle läks kirja 26. koht. Etapivõidu teenis 47 punktiga Gajser, teine oli 47 punktiga Febvre ja kolmas 38 punktiga Paulin.

Karjääri viimase maailmameistrivõistluste hooaja lõpetas Tanel Leok 94 punktiga 23. kohal. Maailmameistriks tulnud Gajser kogus kokku 720 punkti. Teiseks tuli 618 punktiga Seewer ja kolmandaks 599 punktiga Cairoli.

Märksõnad
Tagasi üles