P, 2.04.2023

Apteegid paluvad klientidel järgida kehtestatud tervisenõudeid

LEPM
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Apteek. Foto on illustratiivne.
Apteek. Foto on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks / LEPM

Eesti Proviisorapteekide Liit (EPAL) palub klientidel apteeke külastada vastutustundlikult ja pidada kinni riigi poolt kehtestatud nõuetest COVID-19 leviku peatamiseks.

Liidu juht, proviisor Ly Rootslane ütles, et COVID-19 levik on Eestis oluliselt suurenenud ning seetõttu tuleb kinni pidada kehtestatud tervisenõuetest. "Apteeker on sageli inimesele esmaseks kontaktiks lihtsamate tervisemurede lahendamisel. Nii nagu kevadel, teevad apteegid ka praegu kõik endast oleneva, et pakkuda kvaliteetset teenust ja jääda avatuks ka siis kui suurem osa tervishoiuteenustest võib olla piiratud kättesaadavusega," selgitas Ly Rootslane.

"Väga oluline on kanda apteeki tulles maski ja pidada kinni 2+2 reeglist. Vastutustundlikult käitudes tagame selle, et apteekrid püsivad terved ja saavad ravimeid väljastada ja nõu jagada ning apteegi külastajad ei nakata teineteist," märkis ta.

Ka apteegid ise kannavad hoolt selle eest, et viiruste levikut peatada. Apteekides on olemas kõigile kasutatavad desifitseerimisvahendid, lettide ees on kaitseklaasid, apteekrid kasutavad isikukaitsevahendeid ning üheskoos patsientidega järgitakse ettenähtud distantsi hoidmist.

Apteekides on müügil erineva kaitsevõime, hinnataseme ning pakitud kogustena maske, lisaks hulganisti teisi isikukaitsevahendeid. Ka ravimite kättesaadavuse püüavad apteegid maksimaalselt tagada nii nagu kevadise kriisi ajal. Seetõttu ei ole tarvidust hakata ravimeid kokku ostma, vaid teha seda mõistlikult vastavalt vajadusele.

EPAL koondab nii apteegipidajaid kui ka apteegipidajatele frantsiisiteenuse pakkujaid. Liitu kuulub 87 liiget, 278 apteeki, kus on ligi 1100 erialatöötajat.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles